Kosmetyki

Chłodzący okład, który ukoi Twoją spaloną słońcem skórę

chłodzący okład na zaczerwienioną skórę

Leżenie godzinami na słońcu po prostu nie może być zdrowe. Mieszkańcy Afryki nigdy tego nie robią. Każdy rodzaj skóry będzie miał coś przeciwko temu, niezależnie od tego, czym ją nasmarujesz. Najlepszy czas i „najlepsze słońce” dla twojej skóry jest do godziny 10.00 przed południem i od 17.00 po południu. Pomiędzy tymi porami nie powinno się siedzieć w palącym słońcu. Chodź w cieniu, nawet jeśli musisz gdzieś iść, kiedy świeci słońce, korzystaj z kapelusza z szerokim rondem i zakładaj odpowiednie ubrania, które uchronią cię przed poparzeniem słonecznym. Odsłonięte miejsca na swojej skórze możesz chronić olejami. Jednak, jeśli zdarzy ci się złapać za dużo słońca, może pomóc ci poniższy okład, który naprawdę przyjemnie łagodzi następstwa nadmiernego opalania.

Ochłodzenie i ukojenie zaczerwienionej skóry po kąpieli słonecznej

Składniki:
dojrzała papaja bez pestek
1 dojrzałe mango
1 ananas
75 ml oleju z pestek winogron
2 – 3 łyżki mąki z ciecierzycy

Na zaczerwienioną, poparzoną słońcem skórę, ale też skórę ze skłonnością do piegów i licznymi znamionami przygotuj okład. Zrób w mikserze puree ze wszystkich składników. Posmaruj nim dotknięte strefy skóry. Zostaw do wchłonięcia na 20 – 30 minut. Następnie spłucz letnią wodą. Działa chłodząco i kojąco na podrażnioną
skórę.

Więcej informacji na temat naturalnych kosmetyków znajdziesz w książce Lumiry „Księga urody Lumiry

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link