Kosmetyki Zdrowe życie

Soda oczyszczona – doskonała jako kosmetyk i środek czyszczący

Soda oczyszczona - zastosowanie

Soda oczyszczona, inaczej wodorowęglan sodu, jest cudownym środkiem do użytku domowego, który jest bezpieczny dla ciebie i twojej rodziny. Soda oczyszczona reguluje pH wszystkiego, z czym wchodzi w kontakt. Możesz zastosować sodę jako domowy kosmetyk lub też wykorzystać jej właściwości do zadbania o swój dom.

Jak przygotować kosmetyki z sody oczyszczonej?

  1. Dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej do szklanki z wodą. Wypłucz nią usta i wypluj. To odświeży twój oddech, ponieważ soda oczyszczona neutralizuje przykry zapach i dba o higienę jamy ustnej.
  2. Możesz sam przygotować peeling wystarczająco delikatny, by służył do codziennego użytku. Do sody dodaj odrobinę wody, a następnie delikatnie, kolistymi ruchami wmasuj w skórę szyi i twarzy. Zabieg ten możesz stosować na całe ciało! Pasta doskonale czyści dłonie z trudno usuwalnego brudu lub zapachu.
  3. Jako naturalny dezodorant, soda oczyszczona może być delikatnie nakładana pod pachami. Skorzystaj z suchego proszku i otrzep skórę z jego nadmiaru.

Soda jako środek czystości

  1. Włóż pojemniczek z sodą do lodówki, by wchłonęła zapachy. Po miesiącu lub dwóch, po prostu umyj pojemniczek pod kranem. Niech ciepła woda zmyje sodę. To usunie z rur brzydki zapach i sprawi, że twój zlew odzyska świeżość. Możesz również wysypać odrobinę sody na dno swojego kosza na śmieci, by wchłonęła niechciane zapachy.
  2.  Wysyp odrobinę sody oczyszczonej na gąbkę i wyczyść nią prysznic i łazienkę. Następnie spłucz czyszczone powierzchnie i wytrzyj do sucha. Płytki będą błyszczeć jak nowe. Co więcej, nie ma potrzeby wkładania maski ochronnej, ponieważ środek ten nie zawiera żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych!
  3. Po smażeniu, posyp patelnię kilkoma łyżkami sody. Dodaj odrobinę wody i odstaw na trochę. Zobaczysz, że dużo łatwiej będzie ci ją doczyścić.
  4. Wyczyść swój piekarnik pastą z sody oczyszczonej. Nałóż ją na najbardziej zabrudzoną powierzchnię i zostaw na noc. Rano użyj mokrej gąbki, by umyć piekarnik wewnątrz. Usuń jakiekolwiek pozostałości i spłucz zwilżoną gąbką.
  5. Umyj podłogę płynem zrobionym z połowy szklanki sody oczyszczonej rozpuszczonej w wiadrze ciepłej wody. Rozpyl proszek na dywanie i zostaw na noc. Następnego dnia odkurz dywan. W pokoju będzie pachniało świeżością.

Więcej o działaniu sody przeczytasz w książce dr Marca Sircusa „Soda lecznicze właściwości.”

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link