Ziołolecznictwo

Poznaj 5 skutecznych kuracji wspomagających wątrobę

kuracje na wątrobę

Wątroba jeden z największym organów w naszym ciele. Pełni bardzo ważne funkcje w organizmie jednak nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Zbytnio go obciążamy nadmiarem tłuszczu, alkoholu, kawą i innymi trudnymi do strawienia pokarmami. Są jednak sposoby na to, żeby skutecznie usprawnić jej pracę i sprawić, że się zregeneruje.

Gorzkie zioła dla wątroby

Jedz regularnie po trochu gorzkich roślin, które doprowadzą do porządku twoją wątrobę. Zaliczają się do nich mniszek lekarski, krwawnik pospolity, rzeżucha i rukola, zimą cykoria i endywia. Goryczka uwalnia wątrobę od zastoju i wspiera trawienie.
Warto również pić zioła takie jak piołun, ostropest plamisty, i wrotycz pospolity.

Oczyszczanie wątroby za pomocą czosnku

Czosnek zawiera wiele bogatych w siarkę aminokwasów, które pobudzają tworzenie się enzymów wątrobowych, odpowiedzialnych za wyprowadzanie toksyn z ciała. Także ściany komórek wątroby wzmacniają się dzięki pozytywnemu działaniu czosnku na naczynia krwionośne.
Dodawaj po prostu nieco świeżego czosnku do sałatki. Świeża pietruszka spożywana razem z czosnkiem zmniejsza nieprzyjemny zapach i dodatkowo dostarcza ciału ważnych minerałów. Możesz też po prostu rzuć liście mięty pieprzowej.

Sok dla wątroby

Funkcjonowanie wątroby można ogromnie wesprzeć także dzięki kuracji sokowej. Pij często świeżo wyciśnięte soki warzywne, na przykład z marchwi, selera, kopru włoskiego i buraków.

Okład na wątrobę z krwawnikiem pospolitym

Okład na wątrobę zapewnia jej silniejsze ukrwienie i wspiera ją w jej ważnej pracy polegającej na odtruwaniu. Ten zabieg jest szczególnie korzystny zimą.
Zagotuj 1 litr wody. Dodaj do gotującej się wody 4 łyżki krwawnika pospolitego i zostaw do naciągnięcia na dziesięć minut, potem przecedź napar przez sitko. Zamocz w naparze ręcznik i wyciśnij go mocno (uważaj, gorące!). Połóż go po prawej stronie nadbrzusza (okolice wątroby) i przykryj drugim, suchym ręcznikiem. Możesz też zamocować okład szalem. Połóż na nim termofor i pozostaw tak na pół godziny. Idealny czas na okład na wątrobę przypada między godziną 12.00 a 14.00. Ubywający księżyc wzmacnia dodatkowo jego działanie.

Olejek pomarańczowy

Prawdziwe olejki eteryczne mogą być wykorzystywane terapeutycznie. Już 2-3 krople olejku pomarańczowego dodane do odrobiny oleju kokosowego albo sezamowego i naniesione na okolice wątroby pomagają jej odpocząć na poziomie fizycznym i emocjonalnym. Dzięki olejkowi pomarańczowemu soki i zastałe emocje zostają na nowo wprowadzone w ruch. Ważne: Używaj tylko czystych, wartościowych olejów o wysokiej jakości!

Źródło: książka „Holistyczne uzdrawianie wzroku” autorstwa Lumiry

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link