Ezoteryka Ziołolecznictwo

Rytuały kąpieli na oczyszczenie ciała i duszy

rytuały kąpieli

Kąpiel magiczna nie tylko oczyszcza ciało, lecz także – ducha i duszę. W trakcie obmycia magicznego zanurzamy się w harmonizującą moc ziół, oczyszczamy każdy por skóry, płuczemy aurę i odnawiamy ją.

Ważne, żeby wcześniej gruntownie wymyć wannę i choć wytrzeć za nią kurz, żeby nie kleiła się do niej żadna niechciana energia. Po kąpieli magicznej należy założyć czystą odzież oraz użyć świeżego ręcznika do osuszania ciała. Wszystkie symbole powinny wskazywać na świeżość i na nowe.
Możesz modyfikować ilość używanych ziół. Dwie pełne garści to dobry punkt wyjściowy, lecz osoby o wrażliwej skórze mogą spokojnie zacząć od mniejszej ilości roślin. Należy przy tym zaznaczyć, że kąpiele ziołowe szczególnie dobrze wpływają na naszą skórę. Każdy jednak musi sam dokonać swoich prób.

Skrzyp

Skrzyp to mocna roślina rycerska, o jasnym wzroście i energii ukierunkowanej na cel. Jeśli nie czujesz się uziemiony, prześladują cię nocne koszmary, ambiwalentne uczucia lub rozproszone przeczucia, powinieneś wziąć kąpiel z dodatkiem skrzypu i do tego wypić jeszcze filiżankę ziołowego naparu.
Skrzyp, jak mało która inna roślina, oczyszcza emocje oraz podstawia ziemię pod stopy. Nieraz dolegliwości ze strony ne¬rek czy pęcherza moczowego wskazują na potrzebę zastosowania skrzypu polnego. Do tego ze względu na wysoką zawartość ziemi okrzemkowej nadaje on włosom piękny wygląd oraz oczyszcza organizm.
Najlepszym dniem na kąpiel w skrzypie polnym jest sobota, aby odpowiednio ukierunkować wezbrane wody duszy poprzez ograniczoną moc Saturna.

Brzoza

Liście brzozy nadają się na każdy rodzaj nowego początku w życiu. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zerwij świeże liście brzozy z drzewa i rozkoszuj się ta kąpielą, ilekroć tylko startujesz w swoim życiu z czymś nowym, świętujesz początek wiosny lub przystępujesz do wykonania ważnego zadania. Taka kąpiel od¬świeża oraz wlewa w duszę zapał. Najlepszym dniem na taką kąpiel jest poniedziałek lub niedziela.

Kora dębu

Kąpiele w korze dębu wzmacniają także twoją własną „korę” i aurę. Kąpiele dębowe, które możesz wzbogacić także o liście drzewa, wykazują także działanie tarczy: czujemy się jakby okryci ochronną powłoką, zabezpieczającą nas przed wszelkimi atakami z zewnątrz. Taka kąpiel jest wspaniałym zabiegiem przed rozmowami oraz sytuacjami napawającymi nas lękiem. Wspomaga także przełamywanie problemów finansowych i pomaga złapać nitkę szczęścia. Najlepszym dniem na kąpiele dębowe jest czwartek.

Kwiaty lipy

Kąpiel w kwiatach lipy jest wspaniałym zabiegiem miłosnym i znakomicie sprawdza się przed randkami lub w czasie problemów miłosnych. Lipa rozsiewa wokół siebie pocieszającą, matczyną energię planety Wenus, działa kojąco, otula i chroni, oddala smutek i leczy serce. Pomaga przyciągnąć prawdziwą miłość i przyjaźń oraz dopomaga niedowartościowanym osobom otworzyć się na świat. Jeśli to tylko możliwe, zbierz świeże kwiaty i bez żadnego wcześniejszego ich gotowania, dodaj je bezpośrednio do wody. Wykorzystaj czas kwitnienia lipy, zapewniając sobie na cały rok dobre relacje z kochającymi ludźmi. Najlepszym dniem na taką kąpiel jest piątek.

Kąpiel w sodzie oczyszczonej

Taka kąpiel w sodzie oczyszczonej duchowa świetnie sprawdza się przeciwko negatywnym wpływom, stresom i generalnie w trudnych fazach naszego życia.
A przy tym wystarczy dosypać zaledwie woreczek sody oczyszczonej do wanny bez konieczności dodawania czegokolwiek więcej. Działanie jest przeważnie odczuwalne już po pierwszej kąpieli. W trudnych przypadkach zaleca się jednak powtórzyć kąpiel kilkukrotnie, na przykład przez trzy lub siedem kolejnych dni.
Soda oczyszczona może być także używana jako antyperspirant – wystarczy posypać sodą zwilżone dłonie i natrzeć się pod pachami. Soda oczyszczona jest produktem jadalnym, do dziś z powodzeniem stosowanym na zgagę i problemy żołądkowe.

Eukaliptus

Kąpiele eukaliptusowe są jak najbardziej godne polecenia, gdyż dopomagają nam one zostawić wszelkie problemy na zewnątrz. Służą przede wszystkim usunięciu rozproszenia spowodowanego chaosem i stresem, które trudno jest przyporządkować jakiejś konkretnej przyczynie.
Dwie krople olejku eukaliptusowego należy rozmieszać w jednej łyżce neutralnego żelu pod prysznic (nieperfumowanego) i całość dodać do kąpieli.

Więcej na ten temat znajdziesz w książce Claire „Miejskie wiedźmy”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link