Ezoteryka

Jak zacząć pracować z wahadłem – wskazówki z radiestezji dla początkujących

wahadełko

Wahadło jest narzędziem stosowanym w radiestezji, które może pomóc Ci w wielu aspektach Twojego życia. Do ćwiczeń z wahadłem musisz znaleźć spokojne miejsce. W czasie tych ćwiczeń przyjmij wygodną postawę, wyprostuj plecy. Staraj się nie krzyżować nóg ani rąk. Oddychaj spokojnie i miarowo. Nie śpiesz się, wykonując ćwiczenia z wahadłem. Śpiesząc się, nie uzyskasz poprawnych wyników. Jeśli czujesz się zmęczony, odłóż wahadło i odpocznij, a dopiero jak zregenerujesz siły, przystąp do ćwiczeń.

Jakie wahadełko wybrać i jak zacząć z nim pracę?

Do podstawowych ćwiczeń radiestezyjnych dla początkujących najlepiej nadaje się proste wahadło drewniane, bądź wahadło kropla metalowe. Pracę z wahadłem zaczynamy od lekkiego uderzenia nim o brzeg stołu, ścianę lub jakiś mebel. Tak też kończymy z nim pracować. Poprzez lekkie stuknięcie wahadła następuje jego oczyszczenie. Potrzebne jest to zarówno przed rozpoczęciem pracy jak i po jej zakończeniu.

Pierwszym krokiem, po rozładowaniu wahadła poprzez lekkie uderzenie, jest znalezienie własnej fali pracy wahadlarskiej, czyli miejsca na nitce, w którym będziemy trzymali wahadło. W tym celu bierzemy lewą ręką wahadło tak, aby nitka zwisała w dół. Pod nitkę podkładamy prawą dłoń otwartą ku górze. Zamykamy i obracamy dłoń do dołu. Kciukiem i palcem wskazującym prawej ręki chwytamy nitkę tuż przy zawieszeniu wahadła. Wahadło trzymamy w odległości 2-3 cm nad otwartą lewą dłonią. Rozluźniamy mięśnie i zaznaczamy na nitce długość wahadła zawiązujemy supełek (większość wahadeł posiada specjalny koralik, dzięki któremu możemy zaznaczyć długość).

Drugim krokiem jest ustalenie kierunku krążenia wahadła. Przyjmuje się na ogół, że ruch zgodny ze wskazówkami zegara będzie oznaczał odpowiedź: tak, a przeciwny do ruchu wskazówek zegara odpowiedź: nie. Spróbujmy zadać pytanie, na które znamy odpowiedź na tak i nie. Ruchy koliste wskazują jednoznaczną odpowiedź na tak lub na nie. Ruchy eliptyczne wskazują na odpowiedź mniej pewną: nie całkiem, trochę. Bezruch wahadła mówi natomiast o braku odpowiedzi lub o źle postawionym pytaniu.

Czynniki powodujące błędy w pracy z wahadłem

Zobacz jakie mogą zdarzać się sytuacje, które zakłócają pracę z wahadłem.

 • zmęczenie;
 • brak koncentracji i roztargnienie;
 • niecierpliwość;
 • nieprecyzyjne formułowanie pytań i zadań;
 • niewłaściwie dobrane wahadło;
 • przesądy, uprzedzenia i nieodpowiedni nastawienie psychiczne;
 • niewiara we własne siły;
 • negatywne programowanie się;
 • silne pola elektryczne i elektromagnetyczne wokół;
 • zakłócenia pochodzące od biżuterii, oprawek od okularów;
 • ludzie przeglądający się naszej pracy z wahadłem, a szczególnie jeśli występuje wrogie nastawienie otoczenia.

Podstawowe rodzaje wahadeł

Na rynku najczęściej używa się kilku rodzajów wahadełek:

 • Wahadło Karnak: posiada podłużny charakterystyczny kształt, wysyła ono promieniowanie, które można wykorzystać do celów terapeutycznych. W korpusie wahadła Karnak wydrążona jest pusta przestrzeń, w której można umieścić tzw. „Świadka radiestezyjnego”, czyli próbkę badanej substancji. Wahadełko wyróżnia się bardzo wysoką czułością radiestezyjną i reaguje znakomicie na polecenia myślowe radiestety.
 • Wahadło Izys: emituje promieniowanie koloru białego, jest ono wahadłem mentalnym, a więc na polecenie osoby posługującej się nim może spełniać rolę odbiornika, bądź nadajnika dowolnego promieniowania. Wahadło „Izis” służy do sprawdzania żywności, ziół, diagnozowania i leczenia oraz pracy poszukiwawczej na planach.
 • Wahadło Mer – Izys: owalny oraz opływowy kształt wahadła „Mer- Izys” powoduje, że wykonuje one obroty z wielką lekkością i płynnością. Wahadło doprowadza do równowagi energetycznej w organizmie obracając się nad ciałem pacjenta. Zaprogramowano je w ten sposób, iż kręcąc się w lewo działa uspokajająco na pacjenta. Natomiast poprzez obroty w prawo pobudza organizm i dodaje energii. „Mer- Izys” można stosować do łagodzenia bólu, usuwania stanów zapalnych i podnoszenia ogólnej odporności i wydolności.
 • Wahadło Ozyrys: Wahadło promieniuje zielenią ujemną, dlatego uznawane jest za niebezpieczne i w czasie jego używania trzeba zachwiać ostrożność. Stosuje się je do niszczenia wirusów i bakterii oraz w terapii chorób nowotworowych.

Artykuł oparty na informacjach zawartych w książce ABC wahadła autorstwa Leszka Mateli.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link