Ezoteryka

Kamienie szlachetne – jaka jest ich ukryta moc?

kamienie szlachetne

Istnieją kamienie żeńskie i męskie; mężczyźni powinni wybierać kamienie żeńskie, a kobiety – męskie. Męskie kamienie to kryształy i kamienie o ciemnym kolorze. Żeńskie z kolei są jasne.

Działanie kamieni szlachetnych

Kalcyt wspomaga trawienie, dba o zdrowy rozwój kości, wspomaga leczenie skóry i kości, wzmacnia procesy samoleczenia. Kamień ten może być także używany do podniesienia poczucia pewności siebie, pozbycia się koszmarów i wpływu księżyca (lunatykowanie), a także uśmierzenia bólów głowy. Kalcyt należy wziąć w lewą dłoń i mocno przytrzymać go przez dwadzieścia minut. Można go także położyć pod poduszką.

Jadeit kamień ten pobudza prawidłowe funkcjonowanie nerek, podwyższa zdolność reakcji oraz przynosi równowagę. Gdy jesteśmy zmęczeni, kamień ten pomaga stać się bardziej aktywnym. Przynosi spokój po okresie wyczerpania i pomaga zrozumieć sny, obdarowuje mądrością i dobrze działa na migrenę i grypę.

Kwarc rutylowy jest kamieniem pomocy. Przynosi bowiem pierwszą pomoc w zapaleniu oskrzeli, pobudza moce samoleczenia organizmu, uspokaja i chroni sen. Kamień ten skutecznie pomaga przy astmie, kaszlu oraz w wytwarzaniu flegmy. Jest to kamień nadziei, nowych wizji. Kwarc rutylowy jest także bardzo silnym kamieniem, który przynosi spokój podczas egzaminów; tym samym można go stosować, jeśli boimy się ich.

Czerwony awenturyn pomaga przy alergiach, zanieczyszczonej cerze i wypadaniu włosów. W chorobach oczu działa uśmierzająco. Poza tym wspomaga łagodność ducha, przynosząc wewnętrzny spokój i opanowanie.

Miedź wspiera kreatywność i chroni przed fałszywymi przyjaciółmi. Pomaga w podejmowaniu trudnych życiowych decyzji. Jest dobra dla wszystkich, którzy mają trudności z odnalezieniem złotego środka i poczuciem zadowolenia. Miedź jest odpowiednia wtedy, gdy czujemy niepokój i nie podążamy za swoimi potrzebami. Odpowiada ona za zmysłowość, uwodzenie i umiejętność dopasowywania się.

Masa perłowa przynosi ze sobą dużo światła. Symbolizuje lekkość, śmiech i uwagę. Łagodzi zakwasy i skurcze mięśni. Potrafi uśmierzać ból, pomaga przy przemęczeniu, leczy choroby reumatyczne, wzmacnia poczucie własnej wartości, wiarę w siebie oraz łagodzi stres przed egzaminem. Masa perłowa wspaniale nadaje się także do medytowania oraz dla wszystkich tych, którzy znajdują się pod wpływem stresu.

Heliotrop jest kamieniem oczyszczającym krew, który oddziałuje na serce i układ krążenia. Obdarza ochroną przeciwko działaniu magii, przynosi równowagę i poczucie bezpieczeństwa.

Labradoryt lśni w słońcu kolorami tęczy; jest szpatem wapiennym spokrewnionym z kamieniem księżycowym. Pomaga uwolnić uczucia i odprężyć się, pozbyć agresji, jak również leczy reumatyzm. Dla osób, które potrzebują odpoczynku, kamień ten jest odpowiednim wyborem. Poza tym przywołuje wspomnienia z podświadomości i usuwa traumy. Potrafi czynić prawdziwe cuda w leczeniu długotrwałych chorób takich jak rak, aktywuje grasicę i działa łagodząco przy skazie moczanowej; kamień ten może być stosowany w pracy nad wszystkimi czakrami.
Aragonit pochodzi z Maroka, jest coraz bardziej popularny; nadaje się do wzmacniania układu odpornościowego, trawiennego oraz przeciwdziała zmęczeniu; stosowany jest także w stanach niepokoju i napięcia wewnętrznego.

Agat, farbowany agat stosuje się do ochrony w czasie ciąży oraz chorobach dziedzicznych skóry. Przypalane, jednobarwne agaty są prawdziwym hitem. Kamień ten jest niezastąpiony w przypadku bólów w obszarze łękotki (kolana) oraz stanów depresyjnych. Należy wziąć go w dłoń lub włożyć do wody, a następnie ją wypić.

Awenturyn ma formę obelisku i symbolizuje wolność. Kształt smukłego słupa obrazuje siłę, zwarcie i moc. Za pomocą awenturynu można otwierać trzecie oko i usuwać negatywne energie, jest to kamień skóry; istnieją masaże awenturynem, a w Niemczech znajduje się nawet hotel o tej nazwie.

Więcej na temat ludowych metod przywracania równowagi duszy i ciała przeczytasz w publikacji „Rosyjski leksykon zdrowia” Vadima Tschenze.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link