Ezoteryka

Kolory aury – jakie są, co oznaczają, na co wskazują?

kolory aury

Istnieje zdumiewająca ilość barw, które mogą pojawić się w ludzkiej aurze. Poniższa lista opisuje najczęściej spotykane kolory aur oraz ich znaczenie w odniesieniu do stanu zdrowia ciała, umysłu i ducha. Ważne jest, by pamiętać, że kolory aury powinny być jasne i wyraźne. Im bardziej mętne i ciemniejsze barwy aury, tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba boryka się z problemami natury zdrowotnej.

Odcienie czerwieni

Grupa odcieni czerwonych w aurze to grupa o najniższych widzialnych wibracjach. Kolor ten ma dwoistą naturę. W formie pozytywnej, gdy jest on jasny i wyraźny, dotyczy cech energetyzujących, rozgrzewających i pobudzających. Wskazuje na silną, solidną relację z ziemią. Jaskrawa, czysta czerwień oznacza witalność, wielkoduszność i zdrowie fizyczne. Różowa poświata świadczy o silnych uczuciach żywionych względem rodziny i domu rodzinnego, podczas gdy czerwień przechodząca w róż oznacza szczęście i wrażliwość.
Negatywne aspekty czerwieni mogą oznaczać szerokie spektrum, od gniewu i złośliwości po zapędy niszczycielskie i nienawiść. Głęboka czerwień wskazuje na silną namiętność. Czerwień bardzo ciemna jest oznaką egoizmu i braku empatii. Czerwień z domieszką brązu wskazuje na lęk, a gdy odcień brązu staje się ciemniejszy i przechodzi w czerń, sygnalizuje mściwość i złośliwość.
Czerwień z nutą żółci oznacza niekontrolowane emocje oraz żądze i pragnienia. Z kolei barwa jasnoczerwona wskazuje na nerwowy temperament.

Odcienie pomarańczowego

Jasny, wyrazisty kolor pomarańczowy oznacza siłę i witalność, a także seksualną namiętność i entuzjazm. Kiedy staje się czerwonawy, mówi nam, że osoba ta jest skupiona na sobie, narcystyczna.

Odcienie żółtego

Kolor żółty to barwa intelektu. Gdy jest matowy, wskazuje na stosunkowo przyziemny umysł. Gdy staje się bardziej jaskrawy i przechodzi w złoty, oznacza umysł bardziej rozwinięty, oczyszczony dzięki duchowi. Mętny i brudny wskazuje na przebiegłość, chciwość i egoizm.

Odcienie zieleni

Zieleń jest kolorem równowagi i harmonii. To także kolor serca. Jasna, czysta, szmaragdowa zieleń wskazuje na zainteresowanie lub zaangażowanie w sztukę uzdrawiania. Jasna zieleń oznacza z kolei spokojną naturę i umiłowanie przyrody. Zieleń w swej negatywnej formie, w odcieniach mętnych i brudnych, może oznaczać silny egoizm, fałsz i chciwość. Gdy zieleń wpada w brąz, jest oznaką zazdrości.

Odcienie niebieskiego

Kolor niebieski od zawsze łączony był z wrażliwością religijną oraz intuicją. W swej najwyższej postaci błękit kojarzy się z inspiracją i wyższymi formami umysłu. Jest to jeden z kolorów, które uzdrowiciel dostrzega jako pierwsze. W aspekcie negatywnym kolor niebieski z domieszką brązu lub czerni wskazuje na fascynację ciemną stroną duchowości.

Odcienie fioletu

Fiolet, będący mieszaniną czerwieni i błękitu, wskazuje na jeszcze wyższe duchowe ideały i duchową moc. Ludzie mający w swojej aurze kolor fioletowy to ci, którzy na ścieżce duchowego rozwoju zaszli najdalej. Fiolet w aurze ma działanie ochronne i oczyszczające. Barwę tę można zaobserwować najczęściej w aurach duchowych mistrzów i ich uczniów. Fiolet z odcieniem lawendy wskazuje na wyższy poziom uduchowienia, a także ogromną witalność. Kiedy przybiera odcień liliowy, oznacza współczucie i altruizm.
Fiolet ukazuje się najpierw nad głową. Gdy człowiek dokonuje postępów w rozwoju duchowym, fiolet promieniuje stamtąd, aż wypełnia swoim światłem całą aurę.

Odcienie srebra

Kolor srebrny odnosi się do bogactwa duchowego i materialnego. Jasny srebrny w aurze może oznaczać duchowe przebudzenie lub nagromadzenie bogactw materialnych i duchowych. Czyste metaliczne srebro to barwa związana z opiekuńczością, intuicją i kreatywnym umysłem. Kiedy srebrny ma w sobie smugi szarości lub staje się mętny, wskazuje na lęki i problemy z postrzeganiem obrazu własnego ciała. Cięższe i gęstsze obszary szarości oznaczają blokady energetyczne i prawdopodobieństwo chorób.

Odcienie złota

Złoty odnosi się do boskiej siły i mądrości. Ludzie, którzy mają w aurze barwę złotą, słuchają swego wewnętrznego głosu i prowadzi ich wewnętrzny strumień zrozumienia. Są wolni od przywiązania do spraw doczesnych i potrafią czerpać radość z błogości życia.

Odcienie brązu

Brąz stanowi kombinację wszystkich kolorów, ale sam jako taki nie znajduje się w spektrum barw. Niektórzy badacze łączą brąz z biznesem i przedsiębiorczością, nazywając go kolorem ludzi interesu. Jednak zazwyczaj barwa ta ma powinowactwo do chorób. Większość uzdrowicieli łączy brąz z negatywnymi cechami człowieka. Jego różnorakie odcienie wskazują na skąpstwo, chciwość i brak kręgosłupa moralnego. Jedynie w sytuacji gdy brąz staje się złotobrązowy, jego wibracja rośnie, co sygnalizuje pracowitość, uporządkowanie i metodyczny charakter.

Czerń

Czerń, pozbawiona światła, oznacza ciemność na wszystkich płaszczyznach. Jeśli czerń wypełnia całą aurę, wskazuje to na negację życia. Kiedy w normalnie wyglądającej aurze pojawiają się czarne smugi, neutralizują dobre aspekty owej normalnej, zdrowej aury.

Odcienie szarości

Szarość jest również kolorem negatywnym. Wskazuje na ograniczony, schematyczny charakter. Oznacza również brak witalności, depresję i choroby. Ciężkie, głębokie szarości sygnalizują lęk, chaos, mętlik, a w niektórych przypadkach mogą być oznaką nierzetelności i fałszu.

Biel

Nareszcie docieramy do bieli, stanowiącej syntezę wszystkich kolorów. Kiedy biel pojawia się w aurze człowieka, oznacza równowagę, harmonię, zdolność do bliskości i zjednoczenia. Jest to kolor duchowej perfekcji i można go znaleźć jedynie w aurach ludzi, którzy doznali oświecenia.

Więcej o pracy z czakrami, aurą i energią dowiesz się z książki Keitha Sherwooda „Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link