Ezoteryka

Poznaj 14 narzędzi naturalnej magii

Narzędzia naturalnej magii

Magia naturalna na tle innych rodzajów tej sztuki jest unikalna. Praktykujące ją osoby nie potrzebują lat na zbieranie czy wykonywanie misternie zdobionych mieczy, szat, czy nawet różdżek. Tak naprawdę najważniejsze narzędzia naturalnej magii są darmowe – niebo, ziemia, po której stąpamy, plaże, czy pustynie.

Niemniej jest kilka fizycznych przedmiotów i narzędzi, które będą nam potrzebne w praktykowaniu tej sztuki. Większość z nich łatwo zdobyć, a ich koszt jest naprawdę niewielki. Jeśli to możliwe, używaj tych narzędzi tylko do praktykowania magii. Przed ich użyciem nie musisz odprawiać żadnych rytuałów przygotowawczych.

Narzędzia naturalnej magii

Oto lista najczęściej używanych przedmiotów i narzędzi magii:

 1. Nóż do wycinania ziół, cięcia przędzy, wyrycia symboli na świecach. Może być to dowolny nóż, ale zazwyczaj ma białą rączkę. Użyj tego, który znajdziesz w pobliżu.
 2. Małe miski. Będą ci potrzebne przynajmniej dwie lub trzy miski na wodę, zioła i inne magiczne składniki. Na potrzeby różnych uroków niezbędne będą też większe miski, talerze i inne tradycyjne naczynia.
 3. Małe nożyczki do wycinania papieru.
 4. Świeczniki. Wybierz te z metalu albo szkła.
 5. Szklane butelki z wieczkiem, do przechowywania ziół oraz napełniania różnymi składnikami podczas rytuałów.
 6. Zioła, takie jak rozmaryn, goździki, szałwia, suszona i świeża róża, bazylia, cynamon, tymianek i inne, w zależności od rytuału, którego użyjesz. Niektóre mówią jedynie o „liściach” albo „kwiatach”, więc można użyć dowolnych. Zioła wymienione w tej książce są łatwo dostępne.
 7. Świece. Miej w zapasie całą ich kolorystyczną gamę: czerwoną, różową, pomarańczową, żółtą, zieloną, niebieską, fioletową, białą, czarną i brązową.
 8. Kamienie. Mogą być to kamyki znalezione na plaży, w rzece, czy w samej ziemi. Niektóre uroki wymagają użycia konkretnych rodzajów kamieni, ale żadne z nich nie są drogie.
 9. Wiele czarów wymaga użycia szmatek. Użyj bawełnianej ściereczki, a jeśli nie masz takiej, może być też filcowa. Powinieneś mieć szmatki w różnorodnych kolorach.
 10. Nić lub przędza do wiązania i łączenia szmatek i świec. Bawełniane bądź wełniane nici, są zgodnie z zasadami magii, lepsze od włókien syntetycznych.
 11. Zapałki do zapalania świec (zapalniczki nie mają w sobie tyle magii).
 12. Papier. Może być zwykły, biały, lub też w różnych kolorach, zgodnie z przeznaczeniem.
 13. Ołówki i długopisy, by móc narysować magiczne symbole.
 14. Mały kociołek lub miska z żelaza, do palenia różnych przedmiotów bądź rozpalenia w nich ognia. Dodatkowo miej również jeszcze jedną małą metalową miskę na zużyte zapałki.

Więcej na temat magii natury dowiesz się z książki „Magia natury” Scotta Cunninghama.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link