Ezoteryka

Jak prawidłowo dobrać kolory świec do rytuałów

kolory świec do rytuałów

Głównym kryterium wyboru koloru świec przez czarowników jest rodzaj wykonywanego rytuału. Najczęściej czarownicy wybierają kolor świecy, dopasowując odcień do rodzaju rytuału, który za chwilę zostanie przeprowadzony. Po raz kolejny warto zaznaczyć, że nie jest to konieczne, kolor bowiem ma jedynie pomóc przeprowadzającemu rytuał w odpowiedni sposób zaprogramować moc. Przystępując do magii z udziałem świec, dobierz świecę odpowiedniej barwy. Jeśli nie możesz takiej znaleźć albo takiej nie masz, możesz zamiast tego użyć białej uniwersalnej świecy.

Jakie kolory świec do rytuałów

 • Czerwony: zachowanie dobrego stanu zdrowia, siły organizmu, energii fizycznej, seks, namiętność, odwaga, ochrona i magia ochronna. To kolor żywiołu ognia. Na całym świecie utożsamia się ten kolor z życiem i śmiercią, ponieważ jest to kolor krwi, która rozlewa się w trakcie narodzin: zranienia.
 • Różowy: miłość, przyjaźń, współczucie, relaks. Różowe świece można spalać podczas rytuałów ułożonych tak, by umocnić miłość do samego siebie. Idealne są na wesela, jak też we wszelkiego rodzaju rytuałach emocjonalnego zawarcia związku.
 • Pomarańczowy: przyciąganie, energia. Pal te świece, aby przyciągnąć konkretne wpływy lub rzeczy.
 • Żółta: intelekt, pewność, dywinacja, komunikacja, elokwencja, podróże, ruch. Żółty to kolor żywiołu powietrza. Spalaj żółte świece w czasie rytuałów mających na celu rozbudzenie twoich umiejętności wizualizacji. Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek formę nauki, użyj żółtej świecy, by stymulowała twój świadomy umysł. Zapal świecę. Niech płonie, podczas gdy ty będziesz się uczyć.
 • Zielony: pieniądze, powodzenie w finansach, zatrudnienie, płodność, uzdrawianie, wzrost. Zielony to kolor ziemi. To także kolor jej płodności, ponieważ przypomina odcień ciałka zieleni. Wypal ją, kiedy poszukujesz pracy albo chciałbyś otrzymać podwyżkę.
 • Niebieski: uzdrawianie, pokój, psychika, cierpliwość, szczęście. Niebieski to kolor składnika wody. To także królestwo oceanu, i wody w ogóle, królestwo snu i zaćmienia. Jeśli masz kłopoty ze snem, z pomocą wizualizacji naładuj małą niebieską świecę wizją siebie śpiącego przez całą noc. Na kilka chwil przed snem zapal świecę, po czym zgaś płomień. Niebieskie świece można napełnić mocą.
 • Fioletowy: moc, uzdrawianie ciężkich chorób, duchowość, medytacja, religia. Fioletowe świece można palić w celu uwydatnienia wszelkich duchowych zadań, by wzmocnić swoją moc osobistą, a także jako część intensywnego rytuału uzdrawiającego w połączeniu z niebieskimi świecami.
 • Biały: ochrona, oczyszczenie, inne cele. Biały zawiera w sobie wszelkie kolory. Jest połączony z księżycem. Białe świece wypala się szczególnie w trakcie rytuałów oczyszczających i ochronnych. Jeśli wybierasz jedną świecę, by mieć ją pod ręką dla celów magicznych, wybierz białą. Przed użyciem, napełnij ją mocą osobistą, a posłuży wszystkim dobrym celom.
 • Czarny: odganianie i pochłanianie zła. Czarny to nieobecność koloru. W magii to także reprezentant zewnętrznej przestrzeni. Pomimo tego, co mogłeś słyszeć na ich temat, czarne świece palone są w intencjach pozytywnych, takich, jak odganianie zgubnych energii lub też w celu pochłaniania chorób czy kłopotliwych nałogów.
 • Brązowy: świece w tym kolorze spalane są w trakcie rytuałów z udziałem zwierząt, zazwyczaj wraz ze świecami innych kolorów. Brązowa i czerwona świeca dla ochrony zwierząt, brązowa i niebieska dla uzdrowienia, itp.

Świece, rzecz jasna, napełniamy przed spaleniem naszą mocą osobistą. Przechowuj je w płaskim, chłodnym miejscu. Do magicznych rytuałów możesz wykorzystać wszelkie kształty świec: zwykłe kolumny, wotywne, stożkowate, jak też tzw. siedmiodniowe świece, w wysokich szklanych pojemnikach. Większość praktykujących magię, których znam, do zapalania świec używa zapałek, a nie zapalniczek, ponieważ mają świadomość, iż zaczynanie rytuału magicznego za pomocą przedmiotu wykonanego z plastiku w pewien sposób pozbawia go czaru.

Świeczniki

Można używać różnego rodzaju świeczek, ale warto mieć przy sobie kilka świec tego samego projektu, jako że rytuały wymagają często zastosowania więcej niż jednej świecy. Oczywiście nie używaj świeczników wykonanych z drewna, ponieważ łatwo mogą się zająć ogniem.

Gaszenie świec

Nie ulega wątpliwości, że można zgasić palący się knot świecy zanim ulegnie ona zupełnemu spaleniu. W istocie nierozważnym jest pozostawianie bez kontroli płonących świec na dłuższy czas. Oto sposób, w jaki według mnie powinniśmy gasić świece (które zresztą trzeba będzie zapalić powtórnie po pewnym czasie): namaczamy kciuk i palec wskazujący prawej dłoni w ślinie i szybkim ruchem ręki ściskamy palący się knot, wypowiadając te lub podobne do nich słowa:

Choć gaśniesz w tym świecie,
przetrwasz w świecie astralnym.

Jak zapobiec pożarom przy paleniu świec

Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozostawienie płonącej świecy w czasie twojej nieobecności (chodzi o zapobieganie przypadkowym pożarom).

 1.  Zarówno świecę, jak i świecznik ustaw w dużym, metalowym garnku (np. w kotle).
 2. Spal świecę w wannie (sposób praktykowany przez wielu praktykujących naturalną magię).
 3. Spalaj „siedmiodniowe” świece, umieszczone w szklanych słojach.
 4. Spalaj świece w domowym kominku.

Ogólnie rzecz ujmując, świec nie powinno stosować się do rytuałów odbywających się poza domem, nigdy zaś w lesie.

Więcej na temat rytuałów znajdziesz w publikacji „Magia natury” Scotta Cunninghama”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link