Zdrowe życie

Róża wiele mówi o Tobie i Twoich potrzebach. Wykorzystaj jej moc, by odnaleźć siebie

róża

Róża to kwiat postrzegany jako symbol miłości. Aż do XIX wieku była jednym z najpopularniejszych dodatków do dań w Europie i Ameryce Północnej, zanim odkryto wanilię. Do tej pory wodę różaną dodaje się do deserów w Indiach i na Środkowym Wschodzie. Jeżeli róża jest jednym z Twoich ulubionych kwiatów, może to być spowodowane czymś więcej niż jej pięknym zapachem i wyglądem.

Jeżeli Twoim ulubionym kwiatem jest róża

Herbaty z róży, różane olejki eteryczne czy kwiatowe eliksiry zmiękczają serce, chłodzą ciało i łagodzą stany zapalne. Zapach róży koi i upaja, a także skłania do działań związanych z miłością. Jeżeli przyciąga Cię ten kwiat, może oznaczać to, że potrzebujesz komfortu i miłości. Skup się wtedy na swoich potrzebach i zapewnij sobie przyjazne środowisko. Traktuj siebie dobrze, ze współczuciem i miłością, a wróci to do Ciebie, rozciągając się także na innych. Pielęgnuj też swoją wrażliwość, by niemiłe przeżycia nie zamknęły Cię w skorupie zgorzkniałości i urazy.

Co możesz dla siebie zrobić

Potraktuj siebie z ogromną miłością i bądź dla siebie dobry:

  • Przytul się do kogoś w swoim łóżku – partnera, dziecka, ukochanego pupila.
  • Spraw, aby Twoje łóżko było miękkie i przytulne, zapewnij sobie komfortowy koc, którym możesz się owinąć.
  • Zwiń koc lub weź poduszkę i połóż pod łopatkami lub wzdłuż kręgosłupa. Otwórz swoją klatkę piersiową, wyciągając ramiona. Tak odpoczywaj przez kilka minut.
  • Jedz gorzką czekoladę.
  • Noś przy sobie kawałek różowego kwarcu lub biżuterię z tym kamieniem.
  • Posmaruj skórę prawdziwym olejkiem eterycznym z róży.
  • Wypij filiżankę herbaty z płatków róży.
  • Otocz się pięknym zapachem, zapalając różane kadzidełko.
  • Używaj kosmetyków z róży do pielęgnacji twarzy i ciała, np. wody różanej.
  • Wybierz się na spacer do różanego ogrodu lub kup sobie bukiet tych kwiatów.

Przygotuj kąpiel z płatków róży

Troskę o siebie ułatwi Ci kąpiel w płatkach róży. Przygotuj ją, nalewając wodę do dużej, przezroczystej szklanej miski. Do wody włóż 9 róż i ustaw miskę bezpośrednio na słońcu, nie rozrywając płatków kwiatów. Po kilku godzinach woda w misce będzie naładowana mocą róż. Przelej ją do wanny z ciepłą wodą. Oderwij płatki kwiatów i rozsyp je na powierzchni. Korzystaj z energii róż i relaksuj się, jednocześnie pielęgnując swoje serce.

Artykuł jest oparty na informacjach z książki Jak wykorzystać energię kwiatów. Sztuka codziennego rozkwitania autorstwa Katie Hess.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link