Zdrowe życie

Niezwykła Terapia Bańkami: Tradycyjna Medycyna Chińska w Praktyce

jak działa stawianie baniek

1. Co to jest Terapia Bańkami?

Terapia bańkami to starożytna praktyka wywodząca się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która ma już ponad 3000 lat historii. Jej celem jest umieszczanie specjalnych naczynek, zwanych bańkami, na skórze w obszarach, które są dotknięte różnymi dolegliwościami.

Działanie ssące baniek uzyskuje się poprzez wytworzenie podciśnienia wewnątrz naczynia, co można osiągnąć różnymi metodami, włączając podgrzewanie bańki, użycie pompki mechanicznej. Następnie bańki pozostawia się na skórze lub przesuwa nimi po ciele pacjenta, co ma na celu stymulację krążenia krwi w danej okolicy, usunięcie toksyn z organizmu oraz poprawę ogólnego samopoczucia.

bańkoterapia na ból
High Angle View Of Therapist Giving Cupping Therapy To Woman (fot. depositphotos)

2. Mechanizm Działania Terapii Bańkami

Poprzez wytworzenie podciśnienia wewnątrz bańki, tkanka miękka w obszarze brzegu naczynka jest wessana do wnętrza bańki. Proces ten ma także inny korzystny efekt. Aby wyrównać zaburzoną równowagę, krew napływa również do obszaru poniżej bańki, gdzie stężenie krwi stało się niższe niż w otaczających go obszarach. To właśnie ten proces sprzyja poprawie krążenia, zmniejszeniu bólu oraz usunięciu toksyn z organizmu, jednocześnie aktywując nasz układ odpornościowy. Dzięki uzyskaniu takiej równowagi poprawia się nasze zdrowie.

3. Bańkoterapia – Skuteczne Łagodzenie Bólu i Aktywacja Punktów Akupunkturowych

Jest znana jako efektywna metoda łagodzenia bólu, a jej działanie może mieć różne korzenie. Jednym z mechanizmów jest podwyższenie progu czucia bólu w obszarze poddanym zabiegowi. Istnieją również dowody na to, że bańki aktywują punkty akupunkturowe. Akupunktura, jak wiadomo, może pomóc w uśmierzeniu bólu na kilka różnych sposobów.

4. Zapobieganie Starzeniu się i Zmarszczkom Dzięki Bańkoterapii

Bańkoterapia to skuteczna kuracja, która może być stosowana w leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych. Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Bańki poprawiają ogólny stan zdrowia organizmu, co może znacząco wpłynąć na uzyskanie młodszego i zdrowszego wyglądu skóry. Są również dostępne specjalne bańki, które są przeznaczone do masażu twarzy.

5. Zastosowanie Bańkoterapii:

Terapia bańkami może przynieść ulgę w przypadku wielu dolegliwości, takich jak:

 • Cellulit
 • Rozstępy
 • Wzdęcia
 • Zaparcia
 • Biegunka
 • Bóle menstruacyjne
 • Niepłodność
 • Zespół menopauzy
 • Przeziębienie
 • Nieżyt żołądka (grypa żołądka)
 • Alergie
 • Astma
 • Egzema i łuszczyca
 • Niepokój i stres
 • Zmęczenie
 • Bezsenność

Terapia bańkami oferuje szeroki zakres korzyści zdrowotnych i może być przydatna zarówno w przypadku problemów dermatologicznych, jak i innych dolegliwości zdrowotnych. Każdy problem jest indywidualny u danej osoby i taka terapia u każdego będzie wyglądała w zupełnie inny sposób. Zastosowanie bańkoterapii, jest skutecznym i prostym sposobem leczenia.

6. Jaki Wybrać Zestaw Baniek?

Wybór zestawu baniek lekarskich zależy od Twoich konkretnych potrzeb i preferencji. Istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru:

 1. Rodzaj baniek: Na rynku dostępne są różne rodzaje baniek, takie jak plastikowe bańki próżniowe, bańki silikonowe, bańki szklane, bańki bambusowe itp. Każdy rodzaj ma swoje własne cechy i zalety.
 2. Rozmiar baniek: Zestaw baniek lekarskich może zawierać różne rozmiary baniek. Wybierz zestaw, który ma odpowiednie rozmiary baniek do zakresu terapeutycznego, którym planujesz się zająć.
 3. Materiał: Jeśli zależy Ci na trwałości, bańki szklane mogą być dobrym wyborem. Bańki silikonowe są bardziej elastyczne i łatwiejsze w użytkowaniu, ale mogą być mniej trwałe.
 4. Dodatki: Sprawdź, czy zestaw baniek zawiera wszelkie niezbędne akcesoria, takie jak pompka do tworzenia podciśnienia, przyssawki i instrukcje obsługi.
 5. Cel terapii: Zastanów się, do jakich celów chcesz używać baniek lekarskich. Czy to dla terapii bólu, poprawy krążenia, relaksu czy innego celu?
jakie wybrać bańki
Close-up Of A Therapist Giving Cupping Therapy To Man In Spa (fot. depositphotos)

Wybór odpowiedniego zestawu baniek może być zadaniem wymagającym, ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje baniek, wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do różnych zastosowań. Każdy rodzaj baniek ma swoje własne techniki użycia, a także wady i zalety. O szczegółach technik stawiania baniek oraz opisy poszczególnych rodzajów dowiesz się z książki autorstwa Kennetha Choina – „Techniki Stawiania Baniek w Powszechnych Dolegliwościach”. Autor jest dyplomowanym akupunkturzystą oraz praktykiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

techniki stawiania baniek w powszechnych dolegliwościach
(fot. wydawnictwovital.pl)

Najpopularniejsze zestawy do stawiania baniek, które zostaną omówione w tej książce, to:

 1. Plastikowe bańki próżniowe,
 2. Bańki magnetyczne,
 3. Bańki silikonowe,
 4. Bańki szklane,

Dzięki tej lekturze będziesz w stanie dokładnie zrozumieć różnice między tymi rodzajami baniek i wybrać zestaw, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania w dziedzinie terapii bańkami.

Warto zgłębić tę fascynującą metodę leczenia, by zrozumieć, jak terapia bańkami może przynieść ulgę w wielu dolegliwościach i wspomóc nasze zdrowie. Ta metoda od dawna ma swoich zwolenników, a co najważniejsze jest skuteczna.

Dla Ciebie, naszego wyjątkowego czytelnika, mamy przygotowany specjalny rabat 5% na zakup książki „Techniki stawiania baniek w powszechnych dolegliwościach”

Aby skorzystać z tej oferty, wystarczy, że w koszyku wpiszesz hasło: talizman912

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link