Relaks

Jak rozmieścić meble w domu, by poczuć dobrą energię?

JAk rozmieścić meble w pokoju?

Rozmieszczenie sprzętów w pokoju odgrywa dynamiczną rolę w tym, jak odbierana jest przestrzeń. Możesz rozmieścić meble tak, aby stworzyć środowisko, które jak najlepiej cię chroni. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, czy potrzebujesz większego ugruntowania w swojej przestrzeni lub czy potrzebujesz nieco więcej energii. Odpowiedź zasugeruje, czy potrzebne ci jest bardziej zrównoważone środowisko, abyś poczuła się bardziej stabilna czy też powinnaś wprowadzić więcej asymetrii, aby dodać otoczeniu pikanterii.

Pomyśl o symetrycznie rozmieszczonych sprzętach w pokoju jak o przedmiotach o tym samym ciężarze umieszczonych na dwóch szalach – by były zrównoważone. Symetria uziemia i uspokaja. W przeciwieństwie do asymetrii (braku równowagi), która ekscytuje i zaskakuje w pomieszczeniu. Jeśli wiesz, czego oczekujesz od swojego wnętrza, będzie to pierwszy impuls do tego, jak rozmieścić w nim meble i inne sprzęty. Oto kilka dodatkowych wskazówek odnośnie rozmieszczania mebli i innych przedmiotów w domu.

Ustawienie łóżka

Ustawienie łóżka ma ogromne znaczenie dla dobrego, nocnego snu. Najlepiej jest ustawić je z dala od drzwi, w takiej pozycji, aby osoby wchodzące do twojej sypialni były na linii twojego wzroku. W ten sposób twoja instynktowna reakcja walki i ucieczki nie będzie podświadomie wyzwalana. W dalszej części tego rozdziału powiem więcej na temat pozycji łóżka.

Jadalnie

Zanim wybierzesz stół, określ cel twojej jadalni. Okrągłe stoły zachęcają do konwersacji, a kwadratowe tworzą hierarchię. Twoje miejsce przy stole ma wpływ na twoje poczucie harmonii. Aby czuć spokój, wybierz miejsce, z którego będziesz widzieć cały pokój, a przynajmniej osoby podchodzące do ciebie. Sprawi to, że twój system reakcji na zagrożenia nie będzie wciąż napięty i w ten sposób zmniejszy się twój poziom ciągłego niepokoju. Pomyśl o filmach gangsterskich, w których bohaterowie dla swojego bezpieczeństwa siedzą plecami do ściany.

Ustawienie biurka

Ustaw biurko tak, abyś widziała drzwi. W ten sposób możesz skoncentrować się na aktualnym zadaniu. W przeciwnym razie, twój mózg będzie naturalnie skupiał się częściowo na tym, co może się zdarzyć za twoimi plecami. Ten instynktowny proces wynika z wrodzonego dążenia do przetrwania. Niestety, nie pozwala ci on zrobić tyle, ile byś chciała. Jeśli nie możesz w pełni skupić się na swojej pracy, może to wpłynąć na twoje życie, dlatego upewnij się, że twoje biurko stoi w zalecanym miejscu.

Przytulna sofa

Sofa jest przytulna tylko wtedy, kiedy możesz się na niej zrelaksować – to znaczy, kiedy twój instynkt walki lub ucieczki nie jest ciągle uruchamiany. Aby zapewnić sobie kojący spokój, umieść swoją sofę pod ścianą. Jeśli to nie jest niemożliwe, ustaw za nią stolik, aby stworzyć podświadomą barierę przed otwartą przestrzenią, która wyzwala w nas odruch ucieczki.

Więcej informacji na temat aranżacji przestrzeni znajdziesz w książce Christy O`Leary „Dom pełen harmonii”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link