Relaks

Metoda 3 serc

Metoda ta jest niezwykle silna w uwalnianiu zmagazynowanej energii emocjonalnej związanej z nieustającymi negatywnymi myślami. Podczas gdy emocjonalny proces zachodzi w mózgu, ekspresja emocji jest ograniczona głównie do twarzy. Ruchy mięśni pod skórą powodują miny. Pewne wyrazy twarzy są związane specyficznymi dla nich emocjami. A emocje są, jak wiemy po prostu energią. Ponieważ nasze komórki i mięśnie mają „pamięć”, logiczne jest, że pewna część energii powoduje negatywne myślenie może z łatwością zmagazynować się w miejscu największej ekspresji.

Kształt serca, symboliczny dla miłości, ma ogromnie silną wibrację uzdrawiającą. Kiedy rysujemy linie dokoła oczu i ust, dotykamy głównych obszarów twarzy wyrażających emocje. Wymazujemy lub zarysowujemy miłością to, co stoi za negatywnymi myślami. Bardzo ważne jest, aby rysować serca „do góry nogami”., tak by ostry punkt zawsze wyprowadzał stara energię z ciała. Trzecie serce w tej sekwencji rysujemy dokoła głowy, gdzie emocje ulegają przetwarzaniu i kończymy sekwencję z tyłu głowy. Także tutaj kierunek jest istotny, ponieważ wysyłamy energię za nas, co jest symbolem pozostawiania doświadczeń i związanych z nimi emocji w przeszłości. To w tym miejscu, w ciele energetycznym wspomnienia i myśli – także te negatywne – są przechowywane z zdrowy sposób.

KROK 1: Oceń intensywność – Zamknij oczy i skup się na negatywnych myślach. Na skali od 0-10 oceń, jak intensywnie odczuwasz negatywną myśl, gdzie ocena 10 to ocena najwyższa. Jeśli potrafisz zlokalizować, gdzie „czujesz” ją w swoim ciele, odnotuj to. Nie ma znaczenia gdzie jesteś teraz; dobrze jest po prostu zdawać sobie sprawę ze swojego punktu wyjścia, aby na koniec zmierzyć swój postęp.

Jeśli masz jakieś denerwujące myśli i nie dotyczą one tylko jednego tematu, możesz pozwolić im wszystkim przebiegać przez swój umysł, albo możesz skupiać się na nich po kolei i przejść przez proces dla każdego wzoru myślowego. Możesz też wypróbować oba sposoby, by zobaczyć, co działa najlepiej.

KROK 2: Rysuj serca – Kiedy delikatnie, uciskając palcami, rysujesz na swojej twarzy trzy zwrócone dołem ku górze serca, zamknij oczy i skup się na denerwujących cię myślach. Używaj obu rąk. Równocześnie będziesz wykonywał ten sam ruch po obu stronach twarzy.

Narysuj trzy serca w jednej rundzie, a wykonaj cztery rundy co oznacza, że powinieneś narysować dwanaście serc.

By narysować pierwsze serce, zacznij od punktu poniżej dolnej wargi. Przeciągnij palce w dół, w kierunku podbródka, zakręć i rysuj wzdłuż linii szczękowej, kończąc w drugim punkcie pod nosem, biegnij w dół wokół oczu i w górę do środka w górę czoła, gdzie przebiega linia włosów. Ostatnie serce zacznij rysować zakręcając w dół czoła i biegnąc w tył wzdłuż boków głowy, omiń skronie i skończ w punkcie z tyłu głowy. Wszystkie trzy serca powinny być wykonane kolejno w jednym płynnym ruchu.

Powinieneś naprawdę zanurzyć się w problem, który chcesz rozwiązać. Niech się ujawnią wszystkie emocje, przyjrzyj się problemowi w swojej głowie, zauważając wszelkie szczegóły tego doświadczenia.

KROK 3: Sprawdź – Zrób przerwę, otwórz oczy i weź kilka dużych, głębokich oddechów. Zamknij oczy i oceń ponownie intensywność tej negatywnej myśli. Czy już ci mniej przeszkadza? Czy czujesz się bardziej zdystansowany? Zmierz ponownie swoje myśli w skalo 0-10, aby ocenić intensywność.

KROK 4: Kontynuuj i Powtarzaj proces przez kilka minut. Możesz kontynuować tak długo, jak chcesz, robiąc przerwę co kilka rund i oddychaj głęboko, by pozwolić ciału przetworzyć energię.

W przypadku spirali negatywnych myśli, możesz potrzebować więcej czasu, by zaobserwować zmianę. Możesz po prostu robić swoje w ciągu dnia i zobaczyć, jak sprawy się mają.

Mimo, że technika ta może wydawać się zbyt prosta, jest niezwykle skuteczna. Nie martw się, że jest zbyt prosta by działać. To dobra praktyka, by uczynić życie prostszym.

RADA:

Pamiętaj, że większość niezdrowych wzorców emocjonalnych wiąże się ze szkodliwymi przekonaniami i nieprzepracowanymi doświadczeniami. Na przykład, jeśli nie możesz przestać myśleć o tej jednej złej rzeczy, którą twój szef powiedział do ciebie w ubiegłym tygodniu, pracuj nad tym doświadczeniem albo wcześniejszymi doświadczeniami, które przypomniały ci się przy tej okazji. Być może dobrze by było zidentyfikować i oczyścić przekonanie, które jest wyzwalaczem, na przykład „jestem beznadziejny w pracy”.

Więcej metod jak uleczyć samego siebie znajdziesz w publikacji „Weź zdrowie w swoje ręce”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link