Ezoteryka

Słowa i ich moc

Słowa mają ogromną moc, to za ich pomocą nadajesz znaczenie wszystkim realnym i abstrakcyjnym pojęciom. Każde wypowiadane przez ciebie słowo tworzy odpowiedni obraz, obraz ten wywołuje adekwatne uczucie, uczucie tworzy emocję, z emocji powstaje energia, którą emanujesz i jednocześnie przyciągasz do swojego życia odpowiadające na uczucia wydarzenia i okoliczności. Kiedy uświadomisz sobie i zrozumiesz siłę swoich myśli i słów, to, że wszystkie wydarzenia, ludzie, okoliczności, związki, wszystko absolutnie wszystko jest tworzone, czyli przyciągane do ciebie siłą myśli, o których myślisz i wibrujesz, jednym słowem przywołujesz te myśli do urzeczywistnienia. I kiedy będziesz w pełni świadomy tego procesu to zaczniesz świadomie i celowo kierować swoimi myślami, aby uzyskać w życiu to, czego pragniesz.

Jeżeli wypowiadasz się, że „coś” musisz zrobić, to zawsze jest to „przymus” i wykonujesz daną rzecz bez entuzjazmu, ociężale a nawet w złości, te cechy tworzą negatywne uczucia. Jeżeli mówisz, chcę i mogę „to” zrobić, to wykonujesz określoną czynność z radością, chętnie i z lekkością, ponieważ sprawia ci to przyjemność, przy takim zaangażowaniu powstają pozytywne uczucia, a uczucia są najważniejsze. Dlatego też zamień w swoich wypowiedziach słowo: muszę na mogę, chcę. Nic w życiu „nie musisz”!… tylko „możesz”, „chcesz”… Nie musisz być biedny, nie musisz też być bogaty. Wybór należy do ciebie. Kiedy „musisz”, to jesteś biedny. kiedy „możesz” i „chcesz”, to jesteś bogaty.

Kiedy celowo zaczniesz dobierać słowa i myśli, to w bardzo szybkim czasie zauważysz, jak potężny wpływ mają one na twoją rzeczywistość. Wówczas osiągniesz jeszcze większą kontrolę nad własną myślą, co sprawi, że szybko osiągniesz kontrolę nad swoim życiem i wszystkim co się w nim pojawi.

„Nie rzucaj słów na wiatr”,
„Uważaj co mówisz”

Na pewno nie raz słyszałeś te przysłowia, to mądrość ludowa, ponieważ słowo jest jak nasienie, co zasadzisz to zbierzesz, jeżeli często powtarzasz, że:

wystarczy, aby mi do następnej wypłaty wystarczyło,

to nie dziw się, że masz tyle pieniędzy, aby dotrwać do następnej wypłaty, zamień te słowa na:

zawsze mam wystarczająco dużo pieniędzy,

i zawsze będziesz je miał.

Żebym tylko na benzynkę zarobił,

zarabiasz tylko na benzynę i mogą to być nawet spore pieniądze, ale będziesz miał sporo wyjazdów, i wszystkie pieniądze wydasz na benzynkę, zarabiasz nie tylko na benzynkę, ale też i na inne potrzebne rzeczy, więc lepiej wypowiadaj się mając na uwadze swoje potrzeby:

zawsze mam wystarczająco dużo pieniędzy na wszystko, czego potrzebuję.

I w nieoczekiwany dla ciebie sposób w twoim życiu pojawią się pieniądze na rzeczy, które potrzebujesz i na benzynkę też.

Żeby tylko na chlebek zarobić,

no to zarabiasz na chlebek i nic więcej, głodny nie chodzisz, przecież nie samym chlebem człowiek żyje, najwyższa pora sięgnąć wyżej i wypowiadać słowa:

żyję w dostatku i w luksusie,

…a czemu nie, zostałeś stworzony, aby żyć życiem na najwyższym poziomie, zarówno duchowym, jak i fizycznym, więc nie ograniczaj się na własne życzenie, tylko otwórz się na nieograniczony przypływ luksusu.

Przydałoby się parę grosików zarobić,

i zarobisz parę grosików, po czym stwierdzisz, że więcej się napracowałeś niż pieniędzy otrzymałeś, dobrze będzie, gdy zamienisz te słowa na:

każdego dnia zarabiam coraz więcej i więcej …

I tak będzie, ponieważ uruchomisz mechanizm przypływu większych pieniędzy, a nie grosików.

Może „kapnie” mi dzisiaj parę grosików,

i na pewno ci kapnie, tylko po co ci parę grosików, które „kapią”, jak możesz mieć więcej pieniędzy, które płyną szerokim strumieniem, więc zmień te słowa na:

każdego dnia pieniądze płyną do mnie szerokim i obfitym strumieniem.

Czujesz różnicę w wypowiedzi i w uczuciach? I taką samą różnicę poczujesz i zaczniesz jej doświadczać w życiu.

Żeby tylko zarobić i spłacić długi

i wszystko co zarobisz oddajesz na długi i nadal nie masz nic, ponieważ słowo tylko jest ograniczone i sam ograniczasz się do tego, aby zarabiać na długi. Długi oraz wszelkie zobowiązania pojawiły się w twoim życiu z różnych przyczyn i należy wziąć za nie odpowiedzialność. Odpowiedzialność jest bramą do sukcesu, ponieważ wiąże się z pełną świadomością istnienia siebie na bazie wszystkich wydarzeń życiowych oraz wszystkiego, co znajduje się i otacza cię w życiu. Jeżeli bierzesz całkowitą odpowiedzialność za swoje życie, to jesteś wielkim i bogatym człowiekiem, jeżeli szukasz winy w drugim człowieku lub okolicznościach, to tracisz siły, ponieważ wprowadzasz się w niskie wibracje energetyczne, negatywne emocje, a one nigdy nie dadzą ci siły, już raz przez te okoliczności straciłeś pieniądze lub inne okazje, więc po co robisz to jeszcze raz. Odpowiedzialność to bogactwo, szukanie winy to bieda! Więc nie trać już energii, czyli pieniędzy na pretensje, które były już w twoim życiu, teraz ich nie ma, teraz jesteś ty z nowymi słowami, z nowymi uczuciami, z czystymi intencjami, z ogromną siłą, która otwiera przed tobą chwile i wydarzenia sto razy piękniejsze niż jesteś w stanie sobie teraz je wyobrazić, więc od dziś zaczynasz mówić inaczej:

spokój i bezpieczeństwo są moim naturalnym stanem, zawsze mam nadmiar pieniędzy, pieniądze są bezpieczne.

Tylko spokój wewnętrzny uwolni cię od napięcia zewnętrznego. Kiedy jesteś spokojny w swoich myślach i uczuciach, to pojawiają się rozwiązania, nowe pomysły i więcej pieniędzy, pamiętaj, co masz w sercu (i w umyśle), to trzymasz w dłoniach, czyli w życiu.

Zarabiam nędzne pieniądze,

i nędza jest twoim wiernym towarzyszem, to nie pieniądze są nędzne, tylko twoje myśli, uczucia i wyobrażenia o nich są nędzne! Nędza to nędza, nie stworzy bogactwa, bo jest nędzą, więc co się dziwisz, że nędznie zarabiasz?! Wyjście z nędzy jest bardzo proste, wystarczy wejść na tory bogactwa i wypowiadać słowa:

moje bogactwo jest jak oddech, naturalne i swobodne,
jest cudowne.

Więcej informacji znajdziesz w książce: „7 kroków do bogactwa w 7 dni”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link