Ezoteryka

Uzdrów swoje życie dzięki ceremonii wybaczania i wdzięczności

ceremonia wybaczania

Niektórzy twierdzą, że gniew jest uczuciem lepszym od bezradności czy beznadziejności. Niemniej jednak złość powinna być traktowana jedynie jako etap przejściowy przy powrocie do dobrego samopoczucia – które nadchodzi, gdy nie żywisz już do nikogo żadnej urazy.

Czym jest wybaczanie

Czasami możesz wybaczyć i zapomnieć. Czasami jednak możesz jedynie wybaczyć, ale nie możesz zapomnieć. A kiedy indziej możesz nawet wybaczyć, ale zapomnienie nie byłoby w takim przypadku rozsądnym rozwiązaniem. Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy; każdy z nas toczy swoją własną, osobistą walkę.
Raz jeszcze należy przypomnieć o tym, że wybaczanie jakiegoś czynu nie sprawia, że staje się on słuszny i właściwy. Oznacza to, że uporałeś się już z daną sytuacją i możesz ruszyć naprzód. Gdy jesteśmy źli na kogoś – kiedy jesteśmy wściekli lub rozgoryczeni czy zgorzkniali – zaczynamy wyłączać swoje funkcje. Wysyłane przez nas sygnały dostrojone są wówczas bardziej do naszego gniewu niż do czegokolwiek innego. A sygnały te wywierają duży wpływ na to, w jaki sposób toczy się nasze życie. Pamiętaj, że według Prawa Przyciągania – podobne przyciąga podobne.
Gdy jesteśmy źli czy rozgniewani, emanujemy złymi wibracjami. Natomiast gdy wybaczamy, nasze wibracje stają się o wiele czystsze, klarowne oraz weselsze, co z kolei przyczynia się do tego, że o wiele łatwiej wychodzi nam manifestowanie naszych pragnień.

Ceremonia wybaczania z Księżycem w pełni

W dniu, w którym wystąpi pełnia księżyca posiedź w ciszy mniej więcej 10 minut i wybacz w myślach każdemu, do kogo żywiłeś kiedykolwiek urazę. Jeśli jakaś osoba denerwuje cię lub sprawia ci wielką przykrość, poproś ją o wybaczenie za negatywne uczucia, które kierowałeś w jej stronę i poślij jej miłość. Następnie przejdź do wykonywania następujących czynności:

 1. Weź kilka głębokich, oczyszczających oddechów. Oddychając uwolnij się od stresu, zmartwień i trosk.
 2. Teraz pomyśl o nawyku, schemacie myślenia czy idei lub zmartwieniu, którego chciałbyś się pozbyć. Może to być więcej niż jedna rzecz. Spisz je na kartce papieru – pisz tyle, ile trzeba, aby odpowiednio to wyrazić.
 3. Kolejny krok polega na tym, aby pomyśleć o kimkolwiek, kto sprawił ci przykrość. Możesz powrócić do czasów dzieciństwa, do każdego, kto pozornie zrobił ci coś złego, a komu do tej pory nie wybaczyłeś. Wypisz imię/ imiona tych osób na tej samej kartce papieru oraz dopisz, czego dotyczyło dane wydarzenie z udziałem tych osób. Pisz tyle, ile chcesz. Właśnie stworzyłeś swoją listę przebaczenia.
 4. Zamknij oczy i dokonaj wizualizacji każdej z tych osób z osobna. Oczami swojej wyobraźni ujrzyj je w środku różowej bańki (kolor różowy jest jednym z kolorów symbolizujących miłość). Wyobraź sobie, że osoby te uśmiechają się do ciebie. Spraw, aby między tobą a daną osobą pojawiło się pozytywne uczucie. Wypowiedz po cichu lub na głos słowa: „Wybaczam ci” i kolejno pozwól im odpłynąć w swojej bańce.
 5. A teraz recytuj następującą formułę wybaczenia przy Księżycu w pełni oraz formułę uwolnienia od karmy:
  „W obliczu cudownej pełni księżyca wybaczam wszystko, wszystkim, każdemu doświadczeniu, każdemu wspomnieniu przeszłości lub teraźniejszości, które tego wymagają. Wybaczam każdemu bez wyjątku. Wybaczam również sobie za popełnione błędy. Wszechświat jest miłością i jedynie miłość mi wybacza i mną kieruje. Miłość ulepsza moje życie. Zdaję sobie z tego sprawę i ogarnia mnie spokój.”
 6. Stań przy zlewie lub jakimkolwiek innym miejscu, w którym nie będzie ryzyka wszczęcia pożaru w domu, oraz dokonaj spalenia swojej listy przebaczenia. Rytuał ten sprawia, że do eteru uwalniają się energie przekształcające się w miłość

Stosując się do opisanej ceremonii, w ramach której spisałeś swoją listę przebaczenia, uwalniasz się od żalu i rozgoryczenia, musisz więc teraz zapełnić czymś to miejsce. Wdzięczność jest idealnym zastępcą uczucia rozżalenia. Podnosi twoje wibracje, więc będziesz szczęśliwszy; a im wyższe i czystsze wibracje, tym lepiej będziesz w stanie manifestować swoje pragnienia za dwa tygodnie, kiedy pojawi się nów Księżyca.

Ceremonia wejścia w stan wdzięczności

Gdy znajdujesz się w stanie wdzięczności, twoje manifestowanie wychodzi jeszcze lepiej. Dzieje się tak, ponieważ w tym stanie zamykasz swoje ego, które w przeciwnym razie może sprawić, że pojawią się u ciebie podczas manifestowania pewne wątpliwości. Oto informacje, w jaki sposób się tego podjąć:

 1. Pomyśl przez moment o co najmniej trzech osobach, miejscach, sytuacjach lu rzeczach, za które jesteś prawdziwie wdzięczny. Poczuj ogarniającą cię wdzięczność. Poczuj ją dobrze w swoim ciele!
 2. Na kartce papieru sporządź listę osób/rzeczy, za które jesteś wdzięczny.
 3. Po napisaniu spal swoją listę wdzięczności. O tej porze miesiąca chcesz po prostu puścić pewne rzeczy wolno.
 4. Na koniec, jeśli ci to odpowiada, możesz wypowiedzieć zaklęcie: „Wiem, że jestem obdarzony wielkim szczęściem i z wiedzą tą kroczę przez swoje życie”.

Więcej dowiesz się z książki Yasmin Boland „Jak działa księżyc”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link