Ezoteryka

Wykorzystaj zioła ze swojej kuchni w magii – zyskaj pieniądze, miłość i ochronę

kuchenne zioła w magii

Nasza kuchnia może służyć nie tylko przyrządzaniu smacznych potraw. Wiele składników codziennych dań możesz wykorzystać do rytuałów i czarów, które zapewnią miłość, szczęście, powodzenie i ochronę. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać jadalne zioła w magii i które z nich się do tego najlepiej nadają.

Jak używać ziół w magii?

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie ziół w magii. Oto kilka pomysłów.

  • Z ziół można zrobić potężne amulety. Noś pęd jednego lub kilku różnych, aby nieustannie wysyłać swoją intencję do wszechświata.
  • Rozsyp rozdrobnione zioła w domu lub trzymaj je w saszetkach. Zmieszane z bezzapachowym talkiem lub mąką kukurydzianą tworzą bardzo dobry puder do ciała. (Uwaga: jeśli masz delikatną skórę lub jesteś alergikiem, przetestuj puder na jej małym obszarze, zanim użyjesz go na większej partii ciała).
  • Palenie ziół szybko wypełnia pomieszczenie magicznym zamiarem. Dodaj je do kadzideł lub obtocz świece we wzmocnionych ziołach.
  • Napary przenoszą energię z suchych ziół do płynu, otwiera to nowe możliwości dla praktykującego. Możesz ich użyć jako płynu do oczyszczenia domu, płynu do kąpieli lub wypić je jako herbatę. (Uwaga: zanim spożyjesz jakiekolwiek zioło, sprawdź w wiarygodnym źródle i upewnij się, że jest ono bezpieczne dla człowieka. Niektóre rośliny są trujące). Naparów w formie oleistej możesz używać do smarowania ciała, świec i narzędzi rytualnych.
  • Aby zmienić jakąś sytuację, rzuć nasiona ziół na wiatr i skoncentruj się na tym, co chcesz zmienić. Gdy nasiona zaczną kiełkować, rozpoczną się zmiany.
  • Uprawianie ziół w domu lub w ogródku zapewnia ciągłą i aktywną formę komunikacji z kosmosem, przypomina wszechświatowi, że połączone zaklęcie trwa w nieskończoność.

Zioła kuchenne mogą być potężnym dodatkiem do prac magicznych. Poniżej przedstawiam listę ziół o właściwościach magicznych, które większość ludzi ma zawsze pod ręką.

Bylica pospolita

Bylica przez wielu praktykujących nazywana jest ziołem czarownicy, ponieważ picie jej naparu lub palenie suszonych liści przenosi w stan zwiększonej świadomości parapsychicznej. Jej napar jest także wykorzystywany przy myciu luster jasnowidzących, kryształowych kul i wahadeł.

Cynamon

Cynamon to pospolite zioło kuchenne, które ma bardzo wysokie wibracje duchowe, co czyni je niezastąpionym dla praktykującego. Użyj go w magii związanej z dobrobytem, miłością, pożądaniem, sukcesem, energią fizyczną i do wróżenia.

Gałka muszkatołowa

Wypróbuj pospolite zioło, jakim jest gałka muszkatołowa, w zaklęciach miłosnych, przyciągających pieniądze, szczęście i zdrowie.

Goździki

Goździki doskonale spisują się w czarach związanych z pożądaniem, miłością, szczęściem i pieniędzmi. Wypróbuj je także w walce z depresją, smutkiem czy melancholią.

Imbir

Imbiru użyj do prac magicznych, gdzie ważne jest dobre zdrowie, siła, sukces czy też zwiększenie zdolności parapsychicznych.

Lawenda

Lawenda jest stosowana w ochronie, ale jest także przydatna w staraniach związanych z porodem, miłością, bezpiecznym snem, uzdrawianiem i długim życiem.

Liść laurowy

Liścia laurowego użyj w staraniach związanych ze sportem, współzawodnictwem i zwycięstwem, usuwaniem negatywnej energii i ochroną przed chorobami. Jest także przydatne przy życzeniach, wróżeniu i zaklęciach miłosnych.

Rumianek

Rumianek ma wiele zastosowań magicznych, możesz go użyć do szczęścia w hazardzie, proroczych snów i spokojnego snu, ochrony, miłości oraz usuwania uroków.

Szałwia

Szałwia zyskała swoją popularność dzięki Indianom, którzy wykorzystywali ją do odymiania namiotów. Szałwia usuwa negatywną energię z domów i ludzi, można jej także używać do prac magicznych związanych ze zdrowiem, powodzeniem w życiu, mądrością, długim życiem, a także z życzeniami.

Na co uważać stosując zioła

Jeżeli stosujesz zioła, najpierw skonsultuj się z lekarzem lub zielarzem. Wskaże Ci on ewentualne powikłania, które mogą wystąpić z zażywanymi przez Ciebie lekami, alergiami czy chorobami. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się ze swoim lekarzem przez zażyciem bylicy pospolitej, rumianku i szałwii.

Źródło: Dorothy Morisson  – Magiczna Pani Domu

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link