Ezoteryka

Te z pozoru zwyczajne rośliny wykorzystasz w magicznych rytuałach

Rośliny magiczne

Rośliny, które możesz bez problemu kupić mają niesamowite właściwości. Oprócz zdrowotnego działania używane są w magii. Szczególnie popularne rośliny magiczne podajemy poniżej.

Bazylia

Bazylia: na miłość, szczęście, dostatek; przełamuje negatywy, nabudowując jednocześnie pozytywy.

Pokrzywa

Pokrzywa: roślina o właściwościach silnie zabezpieczających, przy zastosowaniu której można również pobudzić miłość (w jej jednak raczej gorącokrwistej, a niekoniecznie tej trwałej formie, o czym należy pamiętać, zanim przystąpimy do pracy). Obecnie jest też wykorzystywana jako roślina ochronna dla osób mobbingowanych oraz przez ludzi mających problemy z nieustannym przekraczaniem zdrowych granic w relacjach międzyludzkich (zwanych również często wampirami energetycznymi).

Dziurawiec

Dziurawiec: niezwykle promienista roślina, rozjaśnia sytuację, ofiarowuje nowy promień słońca, pomaga uwolnić energię ziemską ku światłu.

Koniczyna

Koniczyna: najlepiej świeżo zebrana z łąki przynosi szczęście i ochronę całemu domostwu. Jest ona naturalnie najlepszą przyjaciółką szukających szczęścia w grach losowych lub po prostu pragnących ekstraporcji szczęścia.

Dziewanna

Dziewanna: usuwa napięcia, to także prawdziwy roślinny piorunochron, jeśli domem wstrząsają kłótnie lub w sytuacjach, które domagają się szybkiego rozwiązania, lecz ich uczestnicy mają skrajnie odmienne opinie.

Mięta

Mięta: oczyszcza i wnosi powiew świeżości do przeróżnych sytuacji. Pomaga ruszyć z miejsca w przypadku zakrzepłych procesów, nadając im nowy, pożądany kierunek.

Nagietek

Nagietek: Roślina szczęścia, stosowana często także w zaklęciach magicznych. Jako „maleńkie słoneczko” odstrasza złe duchy (z tego też powodu była niegdyś chętnie sadzona na cmentarzach). Z powodu złotawej barwy z powodzeniem jest także stosowana w zaklęciach finansowych.

Rozmaryn

Rozmaryn: Ochrona i błogosławieństwo na czas wszelkich sytuacji przejściowych, kiedy to zaczynamy coś nowego (przeprowadzki, szkolenia, małżeństwo, pragnienie posiadania dziecka, podróże… czyli we wszelkiego rodzaju przypadkach, kiedy musimy zostawić za sobą dotychczasowy porządek rzeczy).

Szałwia

Szałwia: niemal wszystkie zioła kuchenne mają swoją magiczną stronę. Szałwia jest głównie stosowana jako roślina ochronna, znana z tego, że przynosi dobre zdrowie, jest jednak także używana jako antidotum na negatywne energie i ataki magiczne.

 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w publikacji Claire „Miejskie wiedźmy”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link