Zdrowe życie

Choroby to sygnały naszego ciała. Co organizm przekazuje nam za ich pośrednictwem?

sygnały ciała

Nasze ciało wysyła wiele sygnałów, które tkwią głęboko w naszej duszy. Ty sam powinieneś być swoim własnym uzdrowicielem, bo któż zaufa tobie bardziej, jak nie ty?

Zastanów się, co jest sprawcą twoich dolegliwości. Dla ułatwienia podam ci kilka przykładów:

Alergia, astma, anemia, choroby stawów

 • Alergia – reakcje alergiczne to ochrona organizmu przed zanieczyszczeniami środowiska. Powstają na skutek zbyt małej wiary we własne możliwości, stresu, różnego rodzaju lęków czy też kumulacji złych emocji. Wyeliminuj stres ze swojego życia i zachowaj dystans do rzeczy, z których nie czerpiesz żadnych korzyści. Idź do lasu i głośno krzycz, uwolnisz tym samym emocje! Szeptuchy w takich sytuacjach proponują spożywanie produktów pszczelich, herbat ziołowych czy olejów, aby oczyścić organizm z toksyn.
 • Alkoholizm – ten problem powstaje, kiedy nie potrafisz żyć w zgodzie ze światem i otaczającymi cię ludźmi. Człowiek wtedy czuje się samotny, bezwartościowy i nikomu niepotrzebny. Nic nie sprawia mu radości. Alkoholizm może zrodzić się również wtedy, kiedy dana osoba boryka się z poczuciem winy. Trzymaj się z dala od ludzi, którzy działają na ciebie destrukcyjnie.
 • Alzheimer – ludzie, którzy zmagają się z tą chorobą, najczęściej chcą uciec od codziennych trosk i zmartwień. Ich swoisty świat często bywa ignorowany i nierozumiany. Jedynym wyjściem z choroby może okazać się przebywanie i kontakt z innymi ludźmi. Uzdrowiciele przy tym schorzeniu posługują się najczęściej ikonami, rytuałami i modlitwą.
 • Anemia – ta choroba pojawia się wtedy, kiedy w życiu człowieka brakuje radości i szczęścia. Postaraj się pokochać samego siebie i nagradzaj się za to każdego dnia! Miej ciągły kontakt z naturą i delektuj się świeżym powietrzem.
 • Apetyt (duży) – może być on przyczyną skrywanego lęku czy też strachu. Każdy z nas boryka się z własnymi lękami. To całkowicie naturalne i przede wszystkim ludzkie. Jednak wiele z nich nie znajduje uzasadnienia ani zrozumienia w życiu codziennym. Zadaj sobie jedno pytanie: Co może mi się stać w najgorszym wypadku, jeśli przytrafi się to, czego tak bardzo się boję? Odpowiedź jest prosta. To, co może, ale nie musi się przytrafić, wcale nie jest takie złe ani straszne. Nie możesz pozwolić, aby strach cię zdominował.
 • Apetyt (zbyt mały) – brak łaknienia bardzo często wiąże się ze zmartwieniami oraz utratą poczucia bezpieczeństwa. W tym przypadku medytacja pomoże rozpoznać przyczyny spadku nastroju.
 • Astma – syndromem tej choroby bywa zapomniana, zduszona wręcz miłość. Ciągły strach przed tym, co być może nigdy się nie wydarzy, powoduje wewnętrzny paraliż. Istotne jest, aby w takiej sytuacji każdego dnia rozpieszczać samego siebie. Idź na zakupy, odwiedź swoją ulubioną restaurację, obejrzyj ciekawy film w kinie. Dzięki magicznym procesom mającym na celu uwolnienie twojego ciała od lęków uzdrowiciele również mogą okazać się niezwykle pomocni.
 • Artretyzm – to schorzenie nie wiąże się jedynie z jedzeniem zbyt dużej ilości mięsa, ale również z własną dominacją. Popracuj nad tym i zastanów się: Wolisz zawsze mieć rację czy po prostu być szczęśliwym człowiekiem? Jeśli wybrałeś drugą opcję, musisz pójść na pewne kompromisy z ludźmi, z którymi przebywasz. To bardzo ważne.
 • Artroza, zapalenie stawów, podagra czy reumatyzm – wspólnym mianownikiem wszystkich tych schorzeń jest uczucie miłości. Chodzi tutaj zarówno o miłość do bliźniego, jak i do samego siebie. Pozwól sobie każdego dnia na odrobinę przyjemności, a szybko zauważysz, że cierpienie opuszcza twój organizm.

Biegunka, bóle, brodawki

 • Biegunka – zmagając się z biegunką, człowiek bywa zły i poirytowany. Bardzo często towarzyszy mu również strach przed odrzuceniem. Dlaczego wyolbrzymiasz ten problem na taką skalę? Na świecie są miliony ludzi, którzy nie czują się akceptowani przez otoczenie. Jednak ten problem dotyczy ich, nie ciebie. Nie możesz dogodzić każdemu z osobna.
 • Bóle głowy – zazwyczaj są zwiastunem silnego niepokoju. Głowa przepełniona negatywnymi myślami potrzebuje medytacji, aby uwolnić się od złych emocji.
 • Bóle zęba – brak radości oraz zadowolenia z życia może znacznie obciążyć twoje zęby i mieć na nie negatywny wpływ. Postaw sobie nowe cele, zajmij się czymś innym niż dotychczas. Efekty będą zadowalające.
 • Brodawka – mamy tutaj do czynienia z samoakceptacją. Brodawki są spowodowane występowaniem wirusów, które znajdują lokalizację w naszym organizmie. Mają podłoże energetyczne. Czerp z życia więcej korzyści. Żyj pełną piersią!

Problemy z ciśnieniem, cholesterol, cukrzyca

 • Ciśnienie (za wysokie) – w dużej mierze chodzi tutaj o nie¬zbyt zadowalającą cię przeszłość. Zastanów się, co dawniej stanowiło dla ciebie zbędny balast. Nie pozwól, aby osoby trzecie wyprowadziły cię z równowagi. To one są przyczyną podwyższonego ciśnienia. Przydatne mogą się tutaj okazać zioła oraz modlitwa.
 • Ciśnienie (za niskie) – niskie ciśnienie ma swoje podłoże w dzieciństwie. Być może chodzi o brak miłości rodzicielskiej czy też akceptacji otoczenia. Zastanów się, jakie sfery życiowe są dla ciebie na tyle drażliwe, których nie byłbyś w stanie wybaczyć bliskiej osobie. Zacznij funkcjonować zgodnie z dewizą – żyj i pozwól żyć.
 • Cholesterol – jest on związany przede wszystkim z ludzką psychiką. Strach czy też niezadowolenie mogą znacznie podwyższyć poziom cholesterolu. Udziel sobie odpowiedzi na pytanie, czy warto tłamsić w sobie strach, niszcząc tym samym własne zdrowie. Odpowiedź wydaje się oczywista. Zastanów się, co tak naprawdę sprawia, że czujesz się nieszczęśliwy, i trzymaj się od tego z daleka. Szeptuchy w takim wypadku proponują zmianę sposobu odżywiania oraz wypróbowanie działania ziół i rytuałów.
 • Cukrzyca – diabetycy często miewają problemy z zachowaniem kontroli, tęsknotą oraz niepokojem. Trzymaj się z dala od ludzi, którzy cię przytłaczają.

Depresja, dolegliwości seksualne i wypadanie dysku

 • Depresja – choroba ta jest związana ze złością, zazdrością i strachem przed przyszłością. Staraj się zachowywać dystans do rzeczy bądź ludzi, którzy wpływają negatywnie na twoje samopoczucie. Poznaj kogoś, kto podziela twoje pasje i zainteresowania.
 • Dolegliwości żołądka – wszelkie troski egzystencji najczęściej odbijają się na żołądku. Musisz uważniej przyjrzeć się swoim lękom. Starannie je przeanalizuj, a dostrzeżesz, że twój żołądek pracuje o wiele lepiej.
 • Dolegliwości seksualne – ich przyczyn można się doszukiwać w sferze miłości, której brakuje w twoim życiu. Dotyczy to również problemu samoakceptacji. W życiu codziennym pozwól sobie na więcej przyjemności niż zazwyczaj.
 • Dysk – wypadnięcie dysku wskazuje na utratę nadziei. Może również oznaczać, iż zbyt dużo bierzesz na swoje barki. Najwyższy czas zrobić generalne porządki w życiu. Pozbądź się obowiązków, które nie przynoszą twojemu samopoczuciu żadnych korzyści. Zapewniam cię, iż zauważysz poprawę.

Egzema, choroby gardła, problemy z jajnikami

 • Egzema – w tym przypadku nierzadko chodzi o uwalnianie złych emocji. Nabierz dystansu. Odseparuj się od przeszłości. Od ludzi, którzy negatywnie na ciebie wpływają, czy też od pracy, która nie przynosi ci radości ani satysfakcji. Podobnie jak ty, zmagałem się z tym problemem, ponieważ nie potrafiłem zmienić swojego dotychczasowego życia, a przede wszystkim pracy. Wziąłem sprawy w swoje ręce i po niespełna dwóch latach miałem problem z głowy.
 • Gardło – jeśli coś blokuje twoje gardło, bez wątpienia jest to strach i gniew. Mów wszystko, co czujesz. Nie pozwól, aby twoje słowa zostały niewypowiedziane. Nikt nie może zmusić cię do milczenia.
 • Jajniki – problemy z jajnikami nie powinny być przez kobiety bagatelizowane. Sygnalizują bowiem, iż ich organizm potrzebuje i domaga się pomocy. Żyj teraźniejszością, spotykaj się z ludźmi, zakochuj się na zabój, a przeszłość zostaw w tyle. Znajdź swoją pasję. Może to być malowanie, robienie na drutach, szycie. Cokolwiek! Byle sprawiało ci radość.
  Jęczmień – schorzenie to jest przejawem przede wszystkim nadmiernego stresu i złości. Oko się zamyka, ponieważ nie chce oglądać rzeczywistości. Zredukuj stres i zapewnij sobie więcej ciszy i spokoju. To z pewnością ci pomoże.

Kamienie żółciowe, kości, choroby skóry

 • Kamienie żółciowe – to właśnie one świadczą o zgorzkniałości, rozgoryczeniu oraz dumie. Zadaj sobie następujące pytanie: Dlaczego jesteś rozgoryczony i kto wprowadza cię w taki stan? Trzymaj się z dala od rzeczy, które nie sprawiają ci żadnej satysfakcji ani radości. Zmień również swoje nawyki żywieniowe.
 • Kości – najwyraźniej masz poważny problem ze stabilizacją oraz uznaniem. Kości są podstawą twojego organizmu. To one utrzymują zarówno twoje ciało, jak i duszę. Zadaj sobie pytanie, w jakich sferach życia brakuje ci uznania czy akceptacji.
 • Liszaj i półpasiec – przy tych schorzeniach chodzi przede wszystkim o strach i nadmierny wysiłek. Mam dla ciebie radę. Zastanów się, czy to, co może się w przyszłości wydarzyć, warte jest twoich zmartwień. Twoje obawy są najczęściej nieuzasadnione.

Migreny, choroby nerek i narządów płciowych

 • Macica – to ona odpowiada za rozczarowania w miłości. Zastanów się, czy naprawdę jesteś szczęśliwa ze swoim partnerem. Podaruj sobie i wam odrobinę wolności i przestrzeni, a zobaczysz, jak wszystko zmienia się na lepsze.
 • Migrena – bierze się ona z nadmiaru myśli lub ewentualnie ze strachu. Nie istnieje na świecie człowiek bez skazy. Błędy są nieodłącznym elementem naszego życia. Bez nich byłoby po prostu nudno. Odwiedź ziołową aptekę i wzbogać swoją kuchnię o cenne wartości odżywcze.
 • Nerki – to one odpowiadają za sferę miłości w twoim życiu. Często mają również związek z kolanami. Najwidoczniej brakuje w twoim życiu poczucia bliskości i zaangażowania. Jednocześnie możesz też odczuwać bóle kolan bądź nerek. W dużej mierze problem tkwi w tobie. Musisz pokochać samego siebie. Każdego dnia poświęcaj sobie dużo czasu, rozmawiaj sam ze sobą, otwórz się. Rozkoszuj się tymi chwilami.
 • Nieżyt żołądka – problemy żołądkowe, zwane nieżytem, wskazują na brak wiary w siebie. Znajdź sobie jakieś zajęcie, w którym czujesz, że się spełniasz. To poprawi nie tylko twoje samopoczucie, ale również zdrowie.
 • Obszary genitalne – szczególnie one cierpią, jeśli człowiek nie potrafi pokochać samego siebie. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, problemy te występują na skutek brakującego uczucia miłości w ich życiu. Pozwól sobie na coś więcej niż zazwyczaj. Porozmawiaj ze swoim partnerem. Komunikacja w tym przypadku może zdziałać cuda. Szeptuchy wierzą, iż rytuały są niezbędnym środkiem w walce z tym problemem.

Choroba Parkinsona, choroby płuc, pęcherza i jelit

 • Parkinson – to bardzo wolno rozwijająca się choroba, która ma podłoże karmiczne. Szeptuchy udzielają następującej rady: Uwolnij się od zbędnych lęków i niepokojów. Przeanalizuj je uważnie. Za pomocą rytuału oczyść swoją duszę.
 • Pęcherz – temat ten jest ściśle powiązany z uwalnianiem (złych emocji, energii, lęków). Zadaj sobie bardzo ważne pytanie: Czego nie możesz uwolnić ze swojego organizmu? Poprzez uwalnianie zbędnych emocji bardzo szybko pozbędziesz się problemu.
 • Plecy – strach przed egzystencją, wyrzuty sumienia, problemy finansowe – to wszystko w znacznym stopniu obciąża twoje plecy. Zadaj sobie pytanie: Co jest pewne w życiu?
  NIC nie jest pewne, dlatego też twoje obawy i niepokój również wydają się być nieuzasadnione i nielogiczne.
 • Płuca – jeżeli nic cię nie cieszy, a twoje poczucie własnej wartości jest równe zeru, bez wątpienia masz problemy ze swobodnym oddychaniem. Następuje tak zwana blokada, która uniemożliwia zaczerpnięcie głębokiego oddechu. Dokonaj analizy wszystkich problemów, z którymi się zmagasz.
 • Problemy jelitowe – podobnie jak w innych przypadkach, tak i tutaj głównym powodem jest uwalnianie z organizmu złych emocji i wewnętrznych konfliktów. Brakuje ci życiowej stabilizacji oraz radości życia. Przeanalizuj wszystkie obawy i troski, które leżą ci na sercu i nie pozwalają normalnie funkcjonować.
 • Problemy z palcami – są niczym innym, jak zwiastunem trosk, zmartwień i niepokoju. Artroza, zapalenie stawów czy też urazy związane z palcami oznaczają nierozwiązane problemy. Weź sprawy w swoje ręce i zadbaj o swoje plany i pragnienia.
 • Problemy ze stawami – ograniczone ruchy uniemożliwiają ci swobodne funkcjonowanie, co znajduje swoje odzwierciedlenie również w psychice. Zacznij robić to, na co naprawdę masz ochotę. Bez skrępowania i wstydu. Zacznij żyć po swojemu.
 • Problemy skórne – zazwyczaj dłonie są najlepszym i najskuteczniejszym sygnałem i zwiastunem zbliżających się problemów. Pomyśl, co sprawia, że jesteś przygnębiony i zdołowany. Według szeptuch rytuały mogą okazać się tutaj niezastąpione.
 • Problemy z nosem – odczuwasz nieprzyjemny zapach? Być może twoje życie jest głównym powodem twojego niezadowolenia. Rozejrzyj się dookoła. Czy odpowiada ci otoczenie i ludzie, z którymi przebywasz? Może najwyższy czas to zmienić?
 • Problemy z tarczycą – zazwyczaj są wynikiem odrzucenia, stłumienia przez społeczeństwo oraz braku samoakceptacji. Jeśli zatem nie jesteś skłonny do wybaczania oraz brak ci gotowości do poświęcania się dla innych, tarczyca cię o tym prędko poinformuje. Popracuj nad miłością do własnego Ja, ciesz się z każdej, nawet najmniejszej przyjemności, a szybko dostrzeżesz, że problem znika.
 • Prostata – jest to gruczoł krokowy, który wiąże się z po¬czuciem winy oraz kompleksami w przypadku mężczyzn. Pomyśl tylko. Nie jesteś niczemu winien. Popracuj nad tymi uczuciami i nie daj im się tłamsić.
 • Problemy żylne – wiążą się one nierzadko z wewnętrznym przeciążeniem. Żyjesz w ciągłym pośpiechu, nie zwalniając ani na moment. Dokonaj selekcji rzeczy ważnych i zbędnych.

Rak, swędzenie skóry, skurcze mięśni

 • Rak – zdaniem uzdrowicieli każde schorzenie związane z nowotworem ma podłoże karmiczne. Za podstawę mogą służyć również dawne troski, rany czy złość. Nie lekceważ tego. Szeptuchy obchodzą się z tym problemem kompleksowo. Odprawiają zarówno procesy rytualne, jak i zdają się na apteki naturalne.
 • Reumatyzm – dolegliwość ta ma wiele wspólnego ze złością oraz brakiem cierpliwości. Odpowiedz sobie na pytania: Co powoduje, że jesteś zły? Co wprawia cię w taki stan? Uwolnij się od złych emocji i nie pozwól, aby nieprzyjemne myśli zdominowały twoją psychikę.
 • Ręce i nogi – problemy z kończynami oznaczają strach przed przyszłością oraz brak uznania i akceptacji ze strony otoczenia. Pomyśl, czy to naprawdę jest warte twoich trosk i zmartwień? Czy widoczne uznanie stanowi balsam dla twojej duszy? Nie. Balsamem dla duszy jest miłość. Miłość do samego siebie! Lecz zanim tego dokonasz, musisz pozbyć się traum z dzieciństwa. Pomyśl o tym, jakie było twoje dzieciństwo, a złe wspomnienia puść w niepamięć.
 • Rwa kulszowa – ta bolesna dolegliwość związana jest w dużej mierze ze strachem. Przekłada się to na twoje problemy prywatne i znacznie obciąża cię w życiu codziennym. Pomyśl o tym. Nie bagatelizuj swojego zdrowia.
 • Schorzenia wątroby – w naszym organizmie wątroba odgrywa bardzo ważną rolę, pełni bowiem funkcję oczyszczającą. Strach przed utratą pieniędzy czy unikanie wszelkich przyjemności i uciech życia mogą negatywnie wpłynąć na ten gruczoł. Pomyśl o swoich lękach i obawach. Większość z nich jest nieuzasadniona i niepotrzebnie przez ciebie wyolbrzymiana. Według szeptuch terapia rytualna oraz ziołowa herbata będą świetnym sposobem na pozbycie się problemu.
 • Skurcze mięśni – powstają one na skutek problemów z własnymi uczuciami. Mogą również być oznaką, że podążasz niewłaściwą ścieżką w swoim życiu bądź też znajdujesz się w nieodpowiednim miejscu. W przeszłości również się z tym zmagałem. Poprzez wnikliwą analizę udało mi się przezwyciężyć ten problem. Uzdrowiciele proponują częstą medytację oraz terapię ziołową.
 • Słuch – jeśli w twoim życiu pojawiają się problemy ze słuchem, najprawdopodobniej boisz się bądź nie chcesz słuchać otoczenia. To bardzo proste. Być może boisz się zmierzyć z prawdą? Zastanów się nad tym, czy faktycznie ludzie, z którymi przebywasz, są ci potrzebni. Według uzdrowicieli pomocna może się tutaj okazać modlitwa oraz terapia opie¬rająca się na obrazach sakralnych.
 • Swędzenie skóry – co cię trapi? Wyrzuty sumienia? Wyrządzone krzywdy? Niespełnione marzenia? To wszystko, jak i niepokój, i strach, negatywnie odbija się właśnie na twojej skórze, tym samym ją podrażniając. Wejdź w głąb swojego serca i dokonaj uważnej analizy. Propozycją terapii uzdrowicieli jest odprawienie rytuałów oraz odwiedzenie ziołowej apteki.
 • Szumy uszne – ta dolegliwość bardzo często wiąże się z uporem i zawziętością. W twoim organizmie rodzi się i działa wewnętrzna blokada, która odpowiada za twoją nieugiętość. Pozbądź się rzeczy bądź ludzi, którzy cię niepotrzebnie obciążają, a z pewnością dostrzeżesz same plusy tej zmiany.

Problemy ze śledzioną, trawieniem i uzależnienia

 • Śledziona – dawne konflikty i obsesje nie pozwalają ci się wyluzować. Musisz się tego nauczyć! To prostsze, niż ci się wydaje. Postaraj się żyć teraźniejszością i się nią rozkoszować. Czerp z niej jak najwięcej korzyści. Zapomnij o przeszłości.
 • Trawienie – przyczyn złego trawienia należy doszukiwać się w psychice. Strach przed przyszłością czy też niezadowolenie ze swojego życia mogą istotnie wpłynąć na pogorszenie naszego samopoczucia. Spróbuj żyć w zgodzie z własnym Ja, pokochaj samego siebie, naucz się przebaczać. Efekty przyjdą bardzo szybko, zaufaj mi. Zmień również swoje nawyki żywieniowe.
 • Trądzik – to zmiany skórne następujące zazwyczaj pod wpływem zmian hormonalnych. Mogą być zwiastunem poważnych problemów z otoczeniem. Poza tym oznaczają brak samoakceptacji oraz zadowolenia z życia. Postaraj się nie obcować z ludźmi, którzy starają się cię stłamsić, a zauważysz widoczną zmianę, oczywiście na lepsze.
 • Trzustka – chodzi tutaj o utraconą radość z życia oraz wykluczenie przez społeczeństwo. Co zrobić w takiej sytuacji? Znajdź kogoś o podobnych zainteresowaniach co ty i oddajcie się wspólnej pasji. Pomyśl o swoich marzeniach: Czego chciałbyś jeszcze doświadczyć? Życie jest za krótkie, aby czekać, aż coś się wydarzy! Zacznij działać już dziś, nie czekaj do jutra!
 • Uszy – ich kształt przypomina płód i są tym samym odzwierciedleniem naszej duszy. Jeśli pojawiają się problemy z uszami, widocznie nie chcesz słuchać otaczającego cię świata bądź działasz wbrew swojej intuicji. Naucz się słuchać.
 • Uzależnienie – przyczyny uzależnień w znacznym stopniu bazują na karmie. To właśnie przeszłość stanowi płaszczyznę, z której rodzą się nasze nałogi czy złe przyzwyczajenia. Nowe znajomości, nowe otoczenie czy też nowa posada mogą całkowicie zlikwidować ten problem.

Zgaga, zawroty głowy, zapalenie

 • Zapach z ust – odpowiada on za żołądek oraz nieczyste myśli kłębiące się w twojej głowie. Jak mawiają szeptuchy, „kto ma nieświeży oddech, ten jest zatruty od środka”. Jakie są twoje nieczyste myśli? Czy są to marzenia, pragnienia, potrzeby czy też pretensje i urazy? Popracuj nad tym. Modlitwa i oczyszczenie duszy dzięki obrazom sakralnym mogą ci bardzo pomóc.
 • Zapalenie – w pierwszej kolejności mamy tutaj do czynienia ze złością i strachem. Bardzo ważne jest dokładne zlokalizowanie zapalenia. Uwolnij swoje emocje. W żadnym wypadku nie lekceważ tego, co czujesz.
 • Zapalenie krtani – powikłanie to, podobnie jak rwa kulszowa, wiąże się ze strachem. W przypadku tego schorzenia coś blokuje twoje gardło. Rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest szczera i poważna rozmowa.
 • Zatwardzenie – w twoim organizmie rodzą się procesy, z którymi nie do końca potrafisz sobie poradzić. Być może wynika to z twojego konserwatyzmu. Uwolnienie złych emocji jest wprawdzie trudnym zadaniem, lecz nie niemożliwym. Zastanów się nad tym, czy chcesz, aby twoje życie nadal tak wyglądało. Jeśli nie, musisz nauczyć się przezwyciężyć problemy i konflikty z przeszłości.
 • Zawroty głowy – często są przyczyną utraty świadomości bądź też oderwania się od rzeczywistości. Zazwyczaj ludzie, którzy doświadczają zawrotów głowy, tracą grunt pod nogami. Zadbaj o życiową stateczność i stabilizację. Trzymaj się blisko rzeczy bądź osób, które budują twoją pewność siebie oraz poczucie bezpieczeństwa.
 • Zgaga – wewnętrzna stagnacja oraz silny niepokój i oba¬wy negatywnie wpływają na twoje zdrowie i samopoczucie. W twoim życiu brakuje bodźca, który zmusi cię do większej aktywności. Zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Szukaj nowych możliwości oraz zadbaj o odpowiednie odżywianie.

Wyżej wymieniona lista dolegliwości pozwoli ci zlokalizować przyczynę problemów oraz skłoni cię do refleksji.

Więcej na temat niesamowitych metod szeptuch znajdziesz w publikacji Vadima Tschenze „Sekrety szeptuch”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link