Zdrowe życie

Popraw swój wzrok i wyglądaj pięknie. Zastosuj proste ćwiczenia dla oczu

ćwiczenia na piękne i zdrowe oczy

Jak bardzo nasze oczy są narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych? Zadbaj o swój wzrok. Poniższe ćwiczenie pomoże ci nie tylko w poprawie siły twojego wzroku, ale również w wygładzeniu zmarszczek wokół oczu i wyraźnej redukcji obrzęków. Wykonuj to ćwiczenie raz dziennie, a już po dwóch tygodniach odczujesz wyraźną różnicę.

Ćwiczenie: Piękne oczy

 1. Usiądź z wyprostowanym kręgosłupem i trzymaj głowę prosto ze spojrzeniem skierowanym do przodu. Opuść barki i wyciągnij głowę w górę tak, żeby jak najmocniej wydłużyć szyję. Utrzymaj tę pozycję przez około dziesięć sekund, a potem się rozluźnij. Powtórz to około dziesięć razy.
 2. Połóż czubki palców wskazujących na zewnętrznych kącikach oczu, a czubki palców środkowych na wewnętrznych kącikach oczu. Teraz otwórz i zamknij oczy. Poczuj przy tym opór pod opuszkami palców. Powtórz 30 razy.
 3. Ułóż palce jak wcześniej w punkcie drugim. Patrz przez cały czas otwartymi oczami w górę i poruszaj przy tym dolną powiekę w górę tak, jakbyś chciał zacisnąć oczy, ale górna powieka pozostaje przy tym otwarta, a spojrzenie jest dalej skierowane w górę. Powtórz 30 razy.
 4. Otwórz oczy bardzo szeroko, jak sowa, i trzymaj tak przez 8-10 sekund. Uważaj, by twoje brwi nie poruszały się w górę a czoło pozostawało gładkie. Potem puść. Powtórz 10-30 razy.
 5. Narysuj oczami stojącą ósemkę. Dziesięć razy w jedną i dziesięć razy w drugą stronę.
 6. Narysuj oczami leżącą ósemkę. Dziesięć razy w jedną i dziesięć razy w drugą stronę.

Ćwiczenia dla oczu

 1. Połóż lekko pod oczami po trzy palce. Zamknij oczy i spójrz z zamkniętymi powiekami jak najmocniej w górę. Zwróć przy tym uwagę, by twoje oczy pozostały całkowicie zamknięte. Powtórz 30 razy.
 2. Odchyl głowę bardzo lekko do tyłu, ułóż usta jak do wypowiadania litery „o”, spójrz w górę przez minutę i mrugaj bardzo szybko.
 3. Otwórz usta i oczy i wysuń mocno język. Zwróć uwagę, by wokół nosa nie tworzyły się żadne zmarszczki i pociągnij dolną wargę nieco w dół. Powtórz 30 razy. To ćwiczenie pomaga przeciwdziałać opadającym powiekom.
 4. Na koniec potrząśnij bardzo szybko głową, ale nie za mocno (jak przy mówieniu „nie”). Rozluźnij przy tym szczękę i oczy i potrząsaj całą twarzą przez około minutę.
 5. Potrzyj o siebie dłonie, aby wytworzyć ciepło, i umyj twarz dłońmi 18 razy.
 6. Następnie poczuj swoje oczy i całą twarz. Wypełnij swoją twarz miłością i wdzięcznością. Wyślij oczom swoją miłość i ciepło i powiedz sobie: Mam całkowicie zdrowe oczy.
 7. Spójrz na siebie w lustrze, uśmiechnij się do siebie i prześlij sobie pocałunek.

Więcej wskazówek dotyczących poprawy wzroku znajdziesz w publikacji Lumiry „Holistyczne uzdrawianie wzroku.”

1 Komentarz

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link