Zdrowe życie

Uwolnij się od negatywnych emocji dzięki tym dwóm prostym ćwiczeniom

uwalnianie złych emocji

Jeśli przez dłuższy czas przeżywasz negatywne uczucia do kogoś w twoim życiu, może znajdziesz spokój i rozwiązanie konfliktu dzięki dwóm poniższym ćwiczeniom. Pamiętaj, że przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, jest nim obojętność. Jeśli żywisz do kogoś nienawistne uczucia, pod nimi kryje się miłości.

Zapisywanie emocji 1

  1. Weź kartkę papieru i bez żadnej cenzury zapisz tak szybko jak możesz jedną z emocjonalnych scen z twojej przeszłości,w pierwszej osobie, w czasie teraźniejszym, najlepiej, jak ją pamiętasz. Zapisz, jak się wtedy czułeś i jak to wpływa na ciebie teraz. Niech zapiski będą emocjonalne, konkretne i potężne.
  2. Po skończeniu weź swoją kartkę i spal ją. Poczuj potęgę tego spalania – to, jak siła negatywnego wzorca niszczeje i odpływa z dymem.

Zapisywanie emocji 2

Ten rodzaj pisemnego ćwiczenia jest dobry na wyładowywanie negatywnych emocji, które masz w związku z niezamkniętymi relacjami, być może dotyczącymi byłego partnera albo rodzica.

  1. Zrób listę wszystkich osób, na które się gniewasz lub którym nie wybaczyłeś. Wybierz jedną z nich.
  2. Następnie napisz list wyrażający wszystkie twoje negatywne uczucia co do postawy czy zachowania tej osoby. Wyraź wszystko, ale napisz, że nie będziesz akceptować negatywnych
    projekcji drugiej strony. Ważne: Nie wysyłaj tego listu!
  3. Teraz napisz list opisujący wszystko, co doceniasz w tym człowieku i to, czego się nauczyłeś z interakcji z nim. Naprawdę otwórz swoje serce i przebacz mu, jeśli potrafisz.
    To proste ćwiczenie pozwoli ci ruszyć z miejsca, już bez ciężaru przeszłości.

W ten czy inny sposób wszyscy musimy wykonać pracę domową, aby pozbyć się takich ciężarów zgromadzonych przez całe życie.

Więcej ćwiczeń znajdziesz w publikacji Patricka Holforda „Chemia połączeń”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link