Zdrowe życie

Dbaj o swój wzrok na co dzień. Poznaj najlepsze lekarstwo dla oczu

lekarstwo dla oczu

Nasze oczy potrzebują kilka wskazówek dla wzmocnienia. Poniżej znajdziesz rady w postaci listy. Jeśli chcesz, przepisz ją i powieś w dobrze widocznym miejscu.

Lekarstwo dla oczu

 1. Poślij uczucia miłości, wdzięczności i szacunku do oczu i wykąp je w tych wysokoenergetycznych emocjach kilka razy dziennie.
 2. Przestaw żywienie na 100-procentową wegańską dietę rozdzielną. Unikaj zawierających kofeinę napojów i alkoholu. Wykreśl z menu wszystkie smażone, pieczone i opiekane produkty, ponieważ zawierają niebezpieczny akrylamid, który niszczy naszą szyszynkę i długotrwale ją osłabia oraz zatruwa.
 3. Odtruj ciało. Pij dużo czystej wody rozdzielonej na cały dzień. Przyjmuj chlorellę i spirulinę , pij sok z trawy jęczmiennej (możesz też zastąpić ją proszkiem), jedz zawierające chlorofil produkty spożywcze (dzikie zioła i zielone rośliny).
 4. Pij świeże soki warzywne z marchwi, mniszka lekarskiego oraz zielone koktajle. Zamiast soli kuchennej używaj tylko soli kamiennej. Unikaj gotowych produktów z solą kuchenną. Zamiast perfum używaj tylko prawdziwych olejków eterycznych.
 5. Jedz czerwone i niebieskie produkty spożywcze (świeże albo delikatnie wysuszone) jak czarne jagody, jagody goji, żurawina i marchew oraz świeżo wyciśnięty olej z siemienia lnianego niepoddawany obróbce cieplnej i siemię konopne.
 6. Zawsze unikaj niepotrzebnej chemii. Używaj roślinnych farb do włosów i naturalnych kosmetyków. Najlepiej całkowicie unikaj tuszu do rzęs. Pamiętaj zawsze, że tylko to, co możesz zjeść, może znaleźć się na twojej skórze i włosach! Używaj wyłącznie pasty do zębów bez fluoru.
 7. Codziennie odbywaj spacery i przyglądaj się światu. Patrz bez okularów w dal i z bliska, pozwól swojemu spojrzeniu wędrować i naturalnie się poruszać. Nie noś żadnych soczewek kontaktowych, często zdejmuj okulary, aby trenować oczy. Wykonuj gimnastykę oczu. Jeśli pracujesz przy komputerze, często rób sobie przerwy i patrz w dal przez okno, aby na nowo aktywować trójwymiarowe spostrzeganie.
 8. Regularnie rozluźniaj twarz, ciało, a szczególnie oczy w ciągu dnia. Codzienne przeprowadzaj masaż twarzy. Przygotuj sobie kompresy na oczy z ziołowej herbaty. Codziennie kładź dłonie na kilka minut na oczy (palming).
 9. Uwierz, że człowiek może uzdrowić się sam!
 10. Wybaczaj sobie wszystko każdego dnia. Mów do siebie swobodnie i obejmij się, przyjmij siebie.
 11. Przyjrzyj się sobie w lustrze, uśmiechnij się do siebie i powiedz sobie: Kocham cię!
 12. Patrz na świat kochającymi oczami. Jeśli coś nie podoba ci się w twoim świecie, zapytaj siebie, czego byś chciał zamiast tego. Wówczas skieruj uwagę na to, co chcesz zobaczyć.
 13. Naucz się na nowo być tu i teraz, czuć swoje stopy. Jeśli myśli cię obciążają, skoncentruj się na nowo na teraźniejszości.

Więcej znajdziesz w książce Lumiry „Holistyczne uzdrawianie wzroku”.

Zapisz się na newsletter Blogu.talizman.pl
Zapisz się

Podając adres e-mail, zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w ce­lach mar­ke­tin­go­wych przez firmę Janusz Nawrocki Spółka Komandytowa, która jest właścicielem m.in. tych domen z siedzibą w Białymstoku (15-762), ul. Antoniuk Fabryczny 55/24.

close-link